Jaśminowiec 'Mont Blanc'

Philadelphus 'Mont Blanc'
brak

Model:
Pojemnik:
.

8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5, C2

Model: Wys. 20-60cm

Philadelphus 'Mont Blanc'

Piękna odmiana jaśminowca w postaci niewielkiego, ale bardzo ładnego krzewu dorastającego do 1m wysokości i tylu samo szerokości. Jest to bardzo stara odmiana wyselekcjonowana przez Victora Lemoine we Francji w 1896 roku. Pędy tej odmiany są wyprostowane, dość sztywne, w młodości lekko omszone, a u starszych osobników o łuszczącej się, brązowej korze. Jaśminowiec ‘Mount Blanc’ zachwyca przede wszystkim burzą eliptycznych, soczyście zielonych liści o gładkim brzegu i lśniącej powierzchni oraz pięknymi kwiatami.

Kwiaty pojawiają się pod koniec czerwca i w lipcu, są białe, duże, czteropłatkowe, zebrane w niewielkie kwiatostany po kilka kwiatów. Dodatkowo wydzielają bardzo ładny, przyjemny zapach, który przy wietrze niesie się nawet na bardzo duże odległości. Dlatego też warto posadzić ten krzew np. przy altanach lub tarasach, lub wokół domu. Można go sadzić pojedynczo, gdyż często przybiera kulisty pokrój, czasem nieregularny, ale wówczas można go trochę uformować poprzez delikatne cięcia. Również sadzony w większych grupach np. w postaci nieformowanych żywopłotów wygląda bardzo atrakcyjnie i dodaje ogrodowi jasności i blasku.

Odmiana ta preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, natomiast gleba pod uprawę powinna być żyzna i dobrze zdrenowana, gliniasta, wapienna albo obojętna, o umiarkowanej wilgotności. Poza tymi nielicznymi wymaganiami jaśminowiec ten jest rośliną bardzo tolerancyjną, wytrzymuje zarówno większe mrozy jak i okresowe susze, a także zanieczyszczenia przemysłowe. W dobrych warunkach rośnie bardzo szybko i obficie kwitnie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jaśminowiec 'Mont Blanc'
Twoja ocena