Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jarząb Sargenta

Sorbus sargentiana
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-50 cm

Sorbus sargentiana (Koehne)

Jest to ciekawy pod wieloma względami gatunek jarzębu, którego naturalne stanowiska można spotkać z Chin, skąd zresztą ów gatunek pochodzi. Jest to średniej wielkości drzewo, w dobrych warunkach mogące nawet osiągnąć do 5 m wysokości, charakteryzujące się umiarkowanym tempem wzrostu. Cechuje się pokrojem z luźną, półkolistą lub parasolowatą, silnie rozłożystą koroną. Gatunek ten spośród innych jarzębów wyróżnia się przede wszystkim obfitością owocowania i kwitnienia. Kwitnienie rozpoczyna dość późno, bo dopiero w czerwcu, kwiaty są drobne i białe, zebrane w duże, gęste kwiatostany o nieregularnym kształcie, na ich miejscu w okolicach końca sierpnia lub początku września pojawiają się piękne, kuliste owoce, przypominające korale, zebrane w bardzo obfite owocostany, które nieraz mogą liczyć nawet 500 owoców.

Owoce początkowo mają kolor różowo czerwony, dosyć jasny, stopniowo jednak nabierają barwy pomarańczowej. Ciekawe jest również ulistnienie tego jarzębu, o liściach charakterystycznie dla jarzębów złożonych, ale za to przepięknie przebarwiających się na jesieni na kolor purpurowo pomarańczowy, mocno zbliżony do koloru owoców. Nie ma zbyt wygórowanych wymagań. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, jedna tak naprawdę wystarczą mu przeciętne gleby ogrodowe o umiarkowanej wilgotności i lekko zasadowym pH. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, a ponadto jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrywania na zimę. Najlepiej sadzić go pojedynczo w miejscach dobrze wyeksponowanych np. pośród niskiego trawnika lub też na tle ciemnozielonych roślin, na których tle wspaniale będzie kontrastować jesienne ubarwienie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb Sargenta
Twoja ocena