Jarząb 'Pink Veil'

Sorbus 'Pink Veil'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 30-100 cm

Sorbus 'Pink Veil'


Odmiana jarzębiny o owocach koloru różowego! Z pokroju drzewko nie odbiega kształtem od jarzęba pospolitego (czyli powszechnej jarzębiny), kwitnie obficie białymi podbaldachami w maju, owoce zaczynają być widoczne już we wrześniu. Z początku białe, z czasem stają się coraz bardziej różowe aż uzyskują intensywnie różową barwę, która czyni tę odmianę wyjątkową wśród jarzębin! (Choć trzeba wspomnieć, że istnieje jeszcze jedna znana odmiana o różowych owocach – jarząb ‘Coral Pink’)

Jarząb ten posiada typowe wymagania jakie są przyjmowane dla tego gatunku; najlepiej rośnie na żyznych i dosyć wilgotnych glebach, źle znosi dłuższe okresy suszy, mogą mu wtedy podsychać częściowo listki, a często i długo utrzymujące się susze mogą spowodować że jarząb ten będzie wyglądał rachitycznie. Sadząc go w pełnym słońcu możemy spodziewać się szerokiej korony lub drzewka wielodniowego (jeśli nie będziemy go prowadzić) i obficie kwitnącego, okazy sadzone w zacienieniu lub zwarciu będą bardzo smukłe i wysokie, mniej intensywne będzie również kwitnienie.

Mrozoodporność jest zadowalająca, tylko młode egzemplarze mogą lekko przemarzać w najchłodniejszych rejonach kraju, więc zalecane jest okrywanie młodych roślin, starsze znoszą bez problemu nawet bardzo duże mrozy. Odmiana ta jest świetnym materiałem do tworzenia kompozycji z różnych odmian jarzębów, na przykład o różnych kolorach owoców! Szczególnie dlatego, że po opadnięciu liści owoce pozostają jeszcze długo na drzewie i są doskonale widoczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb 'Pink Veil'
Twoja ocena