Jarząb olcholistny 'Red Bird'

Sorbus alnifolia 'Red Bird'
30,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3

Model: wys. 30-100 cm

Sorbus alnifolia 'Red Bird' synonim polskiej nazwy : jarząb olszolistny 'Red Bird'


Odmiana jarzęba olcholistnego, średniej wielkości drzewa o szerokiej koronie. W przypadku tej odmiany jednak konary oraz gałęzie rosną bardziej pionowo a cała korona staje się szerokokolumnowa. Drzewo dorasta do wysokości ponad 10 metrów, w młodości korona jest zwarta i bardzo stożkowata w kształcie. Kwitnie na biało, kwiaty są dobrze widoczne, zebrane w baldachogrona.

Osobliwością są liście tego jarzęba przypominające liście grabu lub olszy, całkowicie różnią się od liści popularnej u nas jarzębiny. Późnym latem oraz jesienią w miejsce kwiatów pojawiają się czerwone, sporej wielkości owoce (dochodzące do 1 cm średnicy), które utrzymują się długo po opadnięciu liści. Obok dekoracyjnych owoców główną ozdobą tej odmiany są bardzo mocno przebarwiające się liście, przybierają one kolor od bardzo żywo pomarańczowego do jasno czerwonego – co w połączeniu ze stożkowatą koroną daje bardzo charakterystyczny element w naszym ogrodzie.

Roślina rośnie dobrze na glebach żyznych ale jak najbardziej radzi sobie także w miejscach mniej urodzajnych, ważne aby nie dopuszczać do długich okresów przesuszenia gleby, jarząb ten może wtedy stracić sporo na uroku. Jako roślina o lekko kolumnowym pokroju może być stosowana w warunkach ograniczonej przestrzeni, należy jednak pamiętać o tym, że z wiekiem drzewo to może osiągać całkiem spore rozmiary. Odmiana mrozoodporna na terenie całego kraju.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb olcholistny 'Red Bird'
Twoja ocena