Jarząb mączny 'Magnifica'

Sorbus aria 'Magnifica'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C2

Model: wys. 40-110 cm

Sorbus aria 'Magnifica'


Drzewo o stożkowatej koronie i dużych, srebrzystych od spodu liściach. Odmiana ta została wprowadzona do handlu około roku 1920, charakteryzuje się stożkowatą koroną, która przechodzi w szerokostożkową u starszych drzew. Odmiana dorasta do wysokości około 10 metrów, została wyselekcjonowana do obsadzania ulic w miastach a więc do warunków ograniczonej przestrzeni a często także skąpego oświetlenia.

Jarząb ten ma duże, do 12-15 cm długości liście, które od spodu pokryte są gęsto kutnerem dzięki czemu sprawiają wrażenie srebrzysto białych, od strony górnej liść jest żywo zielony czasem z lekkim białym nalotem. Kwitnie w maju białymi baldachogronami kwiatów, zazwyczaj dość obficie. Późnym latem oraz jesienią wykształca owoce, które w zależności od stanowiska (a dokładniej oświetlenia) przybierają barwę od pomarańczowej do mocno czerwonej. Roślina ta dobrze rośnie na glebach średnio żyznych, nadaje się na miejsca suche, nie jest wrażliwa na brak wody tak bardzo jak inne jarzęby.

W ogrodzie doskonale spisuje się w grupach z drzewami typowo leśnymi lub innymi jarzębami, może również być sadzony jako element klombów lub tło dla innych roślin. Główne zalety tego drzewa to ładne, gęste ulistnienie, zwracające uwagę czerwone owoce oraz łatwość uprawy nawet na słabych i suchych glebach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb mączny 'Magnifica'
Twoja ocena