Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Jałowiec sabiński 'Buffalo'

Juniperus sabina 'Buffalo'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Juniperus sabina 'Buffalo'


Stara i od dawna znana w handlu odmiana jałowca, wyselekcjonowana w USA w roku 1956. W Polsce odmiana ta jest niestety dość rzadko sadzona, a szkoda, gdyż jest bardzo atrakcyjna, a przy tym wydziela przyjemny zapach. Jałowiec ten charakteryzuje się płożącym, krzaczastym, nieregularnym pokrojem, dorasta do około 1 m wysokości i rozrasta się dość silnie na szerokość nawet do 2 m. U starszych okazów gałęzie nie płożą się tylko są lekko wzniesione. Liście są bardzo drobne, igiełkowate lub łuskowate, ciemnozielone, ich kolor nie zmienia się w trakcie roku. Wydzielają one ładny zapach, który wynika z zawartości trującej substancji – sabinolu. Trzeba o tym pamiętać, jeśli w ogrodzie mają przebywać dzieci lub zwierzęta. Sam zapach jest całkowicie nieszkodliwy, jedna roślina jest już bardzo trująca. Jałowiec ‘ Buffalo’ ze względu na szeroki pokrój znakomicie nadaje się do zadarniania większych powierzchni, można go sadzić na skarpach i zboczach, a także w ogródkach skalnych i na rabatach, gdzie tworzy ciekawe zestawienia kolorystyczne z innymi iglakami.

Jeśli chcemy uzyskać efekt zielonego dywanu wówczas najlepiej posadzić kilka roślin obok siebie w niedużych odległość. W przypadku ogródków skalnych jałowiec ten wygląda bardzo ciekawie rosnąc pojedynczo na podłożach przysypanych żwirem lub drobnymi kamieniami. Nie wymaga formowania, gdyż sam tworzy niezwykle atrakcyjne formy. Jest to roślina mało wymagająca i tolerancyjna, a przy tym całkowicie mrozoodporna. Preferuje gleby piaszczyste i kwaśne, aczkolwiek dobrze rośnie również na przeciętnych glebach ogrodowych. Najlepiej rośnie na podłożach suchych, ewentualnie umiarkowanie wilgotnych, natomiast stanowisko powinno być słoneczne, choć dobrze znosi również lekkie zacienienie.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki 1.8000
Pokrój płożący
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone