Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Jałowiec płożący 'Yukon Belle'

Juniperus horizontalis 'Yukon Belle'
10,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 3 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C1,5 – okrągły – 1,5l

Model: Wys. 10-20 cm

Juniperus horizontalis 'Yukon Belle'

Odmiana jałowca płożącego z serii szybciej rosnących, wyselekcjonowana już około 1970 roku w USA w stanie Nebraska. Dorasta maksymalnie do 2 m szerokości i około 20 cm wysokości przyrastając z szybkością około 15 cm rocznie. Posiada delikatne, dość wiotkie pędy o płasko rozgałęzionych gałązkach w szaroniebieskim kolorze, lekko wzniesionych i stosunkowo krótkich. Ogólnie pokrój rośliny jest dość luźny i nieco chaotyczny. Liście najczęściej są łuskowate, sporadycznie zdarzają się też liście w postaci krótkich igieł. Podczas wiosny, lata i jesieni ich zabarwienie jest srebrzysto niebieskie, zimą podbiegają lekko fioletem. Dzięki takiemu ubarwieniu jałowiec ten znakomicie wygląda w zestawieniach kolorystycznych z jaśniejszymi, jasnozielonymi lub żółtymi iglakami.

Jest doskonałą rośliną zadarniającą, szczególnie z uwagi na dość szybki wzrost i co za tym idzie, szybkie efekty wizualne. Ponadto może mieć on różnorodne inne przeznaczenia, a ich ilość jest tak duża jak duża jest liczba posiadaczy tej odmiany. Dla przykładu może być sadzony w pojemnikach oraz na skraju niskich murków i wówczas jego pędy malowniczo spływają ku ziemi, a roślina przybiera zwisający pokrój. Ponadto nadaje się on do ogródków skalnych i na skarpy. Wymagania względem uprawy są znikome. Dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, dobrze przepuszczalnych, lekkich i umiarkowanie wilgotnych, ale też na glebach suchych, jałowych i mało zasobnych. Natomiast zdecydowanie nie znosi gleb ciężkich i wilgotnych. Podobnie jak większość jałowców płożących preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, jest całkowicie mrozoodporny, a także odporny na suszę i zanieczyszczenia środowiska.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000
Pokrój płożący
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Pochodzenie brak info
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone