Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Jałowiec płożący 'Andorra Compact'

Juniperus horizontalis 'Andorra Compact'
9,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 30-70cm

Juniperus horizontalis 'Andorra Compact'

Jałowiec płożący ‘Andorra Compact’Bardzo popularna odmiana jałowca płożącego znana już od 1955 roku, bardzo lubiana i chętnie wykorzystywana do różnego rodzaju nasadzeń. Swoją popularność zyskała głównie jako roślina okrywowa, w tym przypadku jest ona niezastąpiona, gdyż znakomicie prezentuje się posadzona w większych grupach, tworząc wówczas zwarty kobierzec, który wpasowuje się idealnie w każdy zakątek. Ma to też praktyczne znaczenie, gdyż hamuje wzrost chwastów dzięki czemu mamy więcej czasu na inne ogrodowe prace. Krzew ten rozrasta się głównie na szerokość, choć tempo wzrostu jest raczej średnie, po 10 latach roślina osiąga do 30 cm wysokości i około 1 m szerokości.
‘Andorra Compact’ wyróżnia się też swoim charakterystycznym pokrojem, jej pędy wyrastają promieniście ze środka krzewu tworząc coś na kształt misy, ponadto mają one dość delikatną i smukłą budowę, a ich końce unoszą się lekko ku górze dając bardzo ciekawy efekt wizualny. Igły tej odmiany są bardzo drobne, kłujące, mocno przylegające do pędów, mają szaro zielony odcień, który na jesieni w miarę jak dni robią się coraz zimniejsze, zmienia swoje zabarwienie aż do stalowo fioletowego.
Odmiana ta oprócz zadarniania może posłużyć również do kolorystycznego urozmaicenia rabat, doskonale prezentuje się na tle odmian o żółtym zabarwieniu igieł lub liści. Jest to roślina niewymagająca, łatwa w uprawie. Dobrze służą jej przeciętne w miarę lekkie i przepuszczalne gleby ogrodowe, natomiast stanowisko pod uprawę powinno być z całą pewnością suche i dobrze nasłonecznione. Odmiana ta stanowi doskonałą alternatywę dla trawników, zwłaszcza w miejscach, gdzie inne rośliny nie chcą rosnąć z powodu słabych warunków glebowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój płożący
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone