Jagoda kamczacka 'Sinogłaska'

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Sinogłaska'
9,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 20-35cm

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Sinogłaska'


Odmiana suchodrzewu jadalnego osiągająca do 1, 5 – 1, 8 metra wysokości! Długowieczny krzew, mogący żyć ponad 30 lat z czasem tworzy gęstą kulistą kopułę, która w maju obsypuje się dużymi ilościami podłużnych, jajowatych owoców. Jagoda kamczacka jest praktycznie pierwszym owocem jaki możemy zjeść wiosną prosto z krzewu.

Jest to roślina niesamowicie wytrzymała na warunki środowiskowe, wytrzymuje mrozy do -45 stopni Celsjusza a kwiaty mrozy około -8 C. Najlepiej rośnie na glebie piaszczystej o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym, nie wymaga specjalnego zakwaszania gleby. Jej owoce są bogatym źródłem witamin, m. in. witaminy C i A oraz pierwiastków: jodu, miedzi oraz żelaza. Świetnie nadają się na przetwory! Można z nich przyrządzać dżemy, konfitury, soki, kompoty, nalewki, można jak najbardziej jeść je także na surowo – prosto z krzaka!

Uwaga! Dla obfitego owocowania najlepiej posadzić minimum dwa krzewy różne genetycznie co najłatwiej uzyskać przez sadzenie dwóch różnych odmian. Jeden krzew lub dwa tej samej odmiany również będą owocować, ale słabiej. (Uważa się, że dobrym zapylaczem dla odmiany ‘Sinoglaska’ jest odmiana ‘Dlinnoplodna’).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jagoda kamczacka 'Sinogłaska'
Twoja ocena