Jabłoń 'Van Eseltine'

Malus 'Van Eseltine'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Malus 'Van Eseltine'


Interesujące drzewo o raczej wąskiej, prawie kolumnowej koronie. Tempo wzrostu średnio szybkie, z wiekiem poszerzając się. Docelowy wzrost obejmuje około 5-8 m wysokości, przy 3-5 m szerokości.

Liście ciemnozielone, błyszczące. Pączki kwiatowe barwy ciemnoróżowej. Niezwykle dekoracyjne kwiaty, które są półpełne i różowe dodają uroku każdemu ogródkowi. Kwitną obficie w maju. Roślina szczególnie miododajna, poprzez obfite kwitnieniedostarcza pszczołom surowca do produkcji miodu.

Owoce barwy żółto-zielonej, często z czerwonym rumieńcem, o średnicy 1-1, 5 cm. Dojrzewają w okolicy września oraz października i pozostają na drzewie aż do zimy. Można również z nich sporządzać przetwory, soki i nalewki. Mało wymagająca w uprawie. Preferuje słoneczne stanowiska (wtedy piękniej zakwita). Doskonale rośnie na żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych glebach, ale dobrze również radzi sobie na przeciętnych glebach ogrodowych.

Zastosowanie znajduje w ogrodach przydomowych, zieleni osiedlowej i jako drzewo uliczne o wąskiej koronie. Jabłoń 'Van Eseltime' jest wyjątkowo dekoracyjna ze względu na niezwykle piękne kwiaty, które zakwitają w dużej ilości oraz poprzez ciekawy pokrój. Dobrze wygląda posadzona wzdłuż ścieżek i podjazdów pod dom.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń 'Van Eseltine'
Twoja ocena