Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Jabłoń Czonoskiego

Malus tschonoskii
25,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 50 - 150 cm

Malus tschonoskii (C. K. Schneid. )

Ta bardzo słabo znana w Polsce jabłoń jest w innych krajach bardzo ceniona za swoje cechy, czyniące ją niezwykle przydatną rośliną zarówno w ogrodach prywatnych, jak i zieleni miejskiej. Rośnie dynamicznie przez pierwsze lata, wykształcając przy tym zwartą, lekko kolumnową koronę o zaostrzonym szczycie, z czasem jej korona staje się jednak szeroko jajowata lub nawet rozłożysta. Charakter formie tego drzewa nadają jednak wykształcone w młodości liczne konary, odchodzące od pnia prawie pionowo lub pod niewielkim kątem. W naturze, w Japonii drzewo to dorastać może nawet do 10 – 12 metrów wysokości, w Polsce jest to również możliwe przy odpowiednio długim okresie uprawy, ale najczęściej jabłonki te dorastają do 4 – 6 metrów. Gatunek jest ceniony przede wszystkim za długo utrzymujący się wrzecionowaty kształt korony, niektórzy podają, że po 20 latach wzrostu średnica korony nie będzie przekraczać zaledwie 2 metrów średnicy!

Dodatkowym i bardzo poważnym atutem tego drzewa są ciekawe, duże i omszone liście, które jesienią pięknie przebarwiają się na różne odcienie koloru żółtego, pomarańczowego, czerwonego oraz purpury. Po względem wymagań nie jest to wybredny gatunek, choć na glebach nieco żyźniejszych będzie sprawować się lepiej. Do uprawy wystarczy średniej jakości gleba, dobrze zdrenowana i nie przesychająca na długie okresy. Stanowiska w pełnym słońcu zagwarantują ładne wykształcenie korony oraz intensywne wybarwienie jesiennych liści, czego nie da się osiągnąć w miejscach półcienistych. W ogrodzie dobrze wygląda w zestawieniach z innymi jabłoniami zaliczanymi do ozdobnych, także z wiśniami japońskimi. Jako roślina mrozoodporna oraz nieczuła na zanieczyszczenia świetnie sprawuje się w warunkach zieleni miejskiej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Rodzaj owoców jadalne, ozdobne
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, zieleń publiczna, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, do formowania
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , witalne , horiterapełtyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią