Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jabłoń Czonoskiego

Malus tschonoskii
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 50 - 150 cm

Malus tschonoskii (C. K. Schneid. )

Ta bardzo słabo znana w Polsce jabłoń jest w innych krajach bardzo ceniona za swoje cechy, czyniące ją niezwykle przydatną rośliną zarówno w ogrodach prywatnych, jak i zieleni miejskiej. Rośnie dynamicznie przez pierwsze lata, wykształcając przy tym zwartą, lekko kolumnową koronę o zaostrzonym szczycie, z czasem jej korona staje się jednak szeroko jajowata lub nawet rozłożysta. Charakter formie tego drzewa nadają jednak wykształcone w młodości liczne konary, odchodzące od pnia prawie pionowo lub pod niewielkim kątem. W naturze, w Japonii drzewo to dorastać może nawet do 10 – 12 metrów wysokości, w Polsce jest to również możliwe przy odpowiednio długim okresie uprawy, ale najczęściej jabłonki te dorastają do 4 – 6 metrów. Gatunek jest ceniony przede wszystkim za długo utrzymujący się wrzecionowaty kształt korony, niektórzy podają, że po 20 latach wzrostu średnica korony nie będzie przekraczać zaledwie 2 metrów średnicy!

Dodatkowym i bardzo poważnym atutem tego drzewa są ciekawe, duże i omszone liście, które jesienią pięknie przebarwiają się na różne odcienie koloru żółtego, pomarańczowego, czerwonego oraz purpury. Po względem wymagań nie jest to wybredny gatunek, choć na glebach nieco żyźniejszych będzie sprawować się lepiej. Do uprawy wystarczy średniej jakości gleba, dobrze zdrenowana i nie przesychająca na długie okresy. Stanowiska w pełnym słońcu zagwarantują ładne wykształcenie korony oraz intensywne wybarwienie jesiennych liści, czego nie da się osiągnąć w miejscach półcienistych. W ogrodzie dobrze wygląda w zestawieniach z innymi jabłoniami zaliczanymi do ozdobnych, także z wiśniami japońskimi. Jako roślina mrozoodporna oraz nieczuła na zanieczyszczenia świetnie sprawuje się w warunkach zieleni miejskiej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń Czonoskiego
Twoja ocena