Jabłoń brązowa

Malus fusca
Cena promocyjna 28,80 zł Normalna cena 39,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 100 - 120 cm

Dostawa w ciągu roboczych

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Malus fusca (Raf. ) C. K. Schneid.

Jabłoń rajska pochodząca z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, głównie w Kalifornii, zasiedlając lasy iglaste i mieszane. Naturalnie rośnie najczęściej w formie rozłożystego, wielopniowego drzewa, ma tendencję to tworzenia zarośli. Dorasta do 10-12 m wysokości. Liczne, zwłaszcza na starszych pędach, kwitnące i owocujące krótkopędy wyglądem przypominają ciernie, które jednak nie są specjalnie ostre. Liście zielone, typowe dla jabłoni. Kwiaty białe, pięciopłatkowe, o krótkich, zaokrąglonych płatkach i żółtych pylnikach. Owoce drobne, kuliste lub nieco wydłużone, zielone lub żółte, zwykle z czerwonym rumieńcem.

Wymagania:
W naturze jabłoń brązowa rośnie na glebach wilgotnych, często podmokłych. To odróżnia ją od innych gatunków jabłoni i rozszerza jej zastosowanie. Równocześnie gatunek jest wystarczająco odporny na letnie upały i susze, które znosi bez większej szkody. Preferuje miejsca dobrze nasłonecznione. 

Zastosowanie:
Bardzo rzadko spotykana w Europie jabłoń, stanowiąca gratkę dla wielbicieli bioróżnorodności i kolekcjonerów. Dzięki dużej tolerancji na warunki wilgotnościowe gleby może być sadzona w miejscach podmokłych i okresowo zalewanych, nieodpowiednich dla innych gatunków jabłoni. Owoce jabłoni brązowej są jadalne i zawierają znaczną ilość pektyn, dzięki czemu doskonale nadają się do produkcji dżemów i galaretek. Owoce długo wiszą na drzewie i stanowią doskonały zimowy pokarm dla różnych gatunków dzikich ptaków.
Rdzenni mieszkańcy terenów, na których rośnie jabłoń brązowa, cenili ją jako źródło pożywienia, a dodatkowo uznawali jej działanie lecznicze, traktując napary z jej kory i owoców jako środek przeciwbólowy, łagodzący dolegliwości żołądkowe, a także pomagające przy infekcjach skóry i oczu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń brązowa
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Malus fusca
Nazwa alternatywna Jabłoń rajska
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Dostępność Dostępny
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne do cienia, do półcienia
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, duże ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody leśne, ogrody amerykańskie
Zastosowanie nasadzenia naturalistycze, ogrody przydomowe, ogrody wodne i bagienne, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, parki, rekultywacje biologiczne
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna, woda
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia tereny podmokłe, las przy domu
Docelowa rozpiętość od 4 m do 6 m
Wysokość docelowa od 10 m do 15 m
Kształt owocu jabłkowaty
Kolor owoców czerwone, czerwono-żółte, zielone
Smak owoców aromatyczny, kwaśny, lekko słodki
Owoce rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania jesień
Rodzaj kwiatów pojedyncze
Barwa kwiatów białe
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, ozdobne kwiaty
Wysokość sadzonki 100 - 120 cm
Wysokość szczepienia 10 - 15 cm
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko