Irga wyrazista 'Decorus'

Cotoneaster conspicuus 'Decorus'
brak

Cotoneaster conspicuus 'Decorus'

8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 50-60 cm

Cotoneaster conspicuus ‘Decorus’
Jedna z nielicznych irg dekoracyjna z kwiatów. Wiosną i wczesnym latem na pędach pojawiają się białe, gwiaździste, wyraźnie widoczne kwiaty, dodatkowo ozdobione bordowymi, dużymi pylnikami. Jesienią w miejscu kwiatów dojrzewają kuliste, czerwone, również dekoracyjne owoce. Ale kwiaty i owoce to nie jedyne atrybuty tej irgi, bowiem nawet bez nich, za sprawą gęstych, promieniście rozchodzących się gałęzi i ciemnozielonych, zimujących na gałęziach drobnych liści, krzew zawsze wygląda atrakcyjnie.
Irga wyrazista ‘Decorus’ jest niewysokim krzewem, dorastającym do 1 m wysokości, o pokroju półkulistym, „poduszkowym”. Dobrze prezentuje się pojedynczo, w grupie, a także nadaje się na niewysokie żywopłoty oraz do obsadzania skarp. Tolerancyjna w stosunku do gleby, rośnie zarówno na glebie kwaśnej, obojętnej, jak i wapiennej. Wymaga stanowiska słonecznego, znosi też półcień. Odporna na suszę i morski wiatr. Zakwalifikowana do strefy mrozoodporności 5, zatem dobrze zimuje na terenie całej Polski.
Jej kwiaty są chętnie odwiedzane przez pszczoły, natomiast owoce są przysmakiem dla ptaków, więc jest szczególnie polecana osobom, które lubią w swoim ogrodzie gościć małe zwierzęta.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Irga wyrazista 'Decorus'
Twoja ocena