Irga wierzbolistna 'Herbstfeuer'

Cotoneaster salicifolius 'Herbstfeuer'
brak

Cotoneaster salicifolius 'Herbstfeuer'

14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Szer. 20-40cm

Cotoneaster salicifolius ‘Herbstfeuer’ czasem jest spotykana pod nazwąCotoneaster salicifolius ‘Autumn Fire’. Obydwie te nazwy oznaczają „jesienny ogień” i wskazują, że to właśnie pojawiające się jesienią liczne intensywnie czerwone owoce w największym stopniu odpowiadają za walory dekoracyjne odmiany. Jednak ze względu na zimozielone, błyszczące liście oraz ciekawy pokrój, roślina zdobi ogród przez cały rok.
Jest to płożący krzew dorastający do 40 cm wysokości, dość mocno rozrastający się na boki. Pokładające się na ziemi pędy łatwo ukorzeniają się. Liście zimozielone, owalne, skórzaste, błyszczące, w kolorze ciemnozielonym. Kwitnie w czerwcu. Kwiaty białe, drobne, zebrane w kwiatostany. Owoce kuliste, jaskrawoczerwone, liczne, dojrzewające w październiku i utrzymujące się na krzewie przez prawie całą zimę.
‘Herbstfeuer’ ma płytki system korzeniowy. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, toleruje dość szeroki zakres odczynu (od lekko kwaśnego do obojętnego), znosi warunki miejskie i okresy suszy. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, dobrze zimuje pod śniegiem. Sprawdza się jako roślina okrywowa.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Irga wierzbolistna 'Herbstfeuer'
Twoja ocena