Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Irga szwedzka 'Juliette'

Cotoneaster suecicus 'Juliette'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Cotoneaster suecicus 'Juliette'
Piękna irga o liściach pstrych! Roślina ta mocno płoży się i może z powodzeniem pełnić rolę rośliny okrywowej. W przeciwieństwie do innych odmian irg płożących – ta posiada walory ozdobne przez większą część roku, ponieważ jej liście posiadają szerokie białe obrzeżenie, bardzo często na części listków również z różowym odcieniem! Dodatkowo latem irga zawiązuje duże, jaskrawo czerwone owoce, które zdobią krzewy do bardzo późnej jesieni.

Dorasta do wysokości 20-30 cm, jest odmianą mocno płożącą, nie wypiętrza się zbytnio. Po 10 latach powinna okryć szczelnie powierzchnię o średnicy przekraczającej 1, 5 metra. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, zasobnych w wapń, nie znosi zastoisk wodnych. Wymaga lekkiego zacienienia, służą jej miejsca, w które słońce zagląda jedynie przez część dnia. W miejscach osłoniętych od mroźnych wiatrów zimą irga ta nie zrzuca liści – jest rośliną zimozieloną lub częściowo zimozieloną.

Można ją stosować do obsadzania skarp, wszelkich nierówności terenu, ze względu na tolerancję zacienienia można sadzić ją pod okapem dużych drzew, których cienia nie zniosłyby inne rośliny. Można stosować ją również jako znakomitą domieszkę do zakładanych ‘dywanów’ z innych odmian, będzie ona ciekawym i efektownym optycznym rozjaśnieniem i urozmaiceniem ciemnej zieleni liści, charakterystycznej dla innych irg.

Więcej informacji
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój płożący
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Kolor owoców czerwone
Rodzaj owoców ozdobne
Barwa kwiatów białe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, zadarnienia
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią , kwitnie w cieniu