Irga szwedzka 'Juliette'

Cotoneaster suecicus 'Juliette'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Cotoneaster suecicus 'Juliette'
Piękna irga o liściach pstrych! Roślina ta mocno płoży się i może z powodzeniem pełnić rolę rośliny okrywowej. W przeciwieństwie do innych odmian irg płożących – ta posiada walory ozdobne przez większą część roku, ponieważ jej liście posiadają szerokie białe obrzeżenie, bardzo często na części listków również z różowym odcieniem! Dodatkowo latem irga zawiązuje duże, jaskrawo czerwone owoce, które zdobią krzewy do bardzo późnej jesieni.

Dorasta do wysokości 20-30 cm, jest odmianą mocno płożącą, nie wypiętrza się zbytnio. Po 10 latach powinna okryć szczelnie powierzchnię o średnicy przekraczającej 1, 5 metra. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, zasobnych w wapń, nie znosi zastoisk wodnych. Wymaga lekkiego zacienienia, służą jej miejsca, w które słońce zagląda jedynie przez część dnia. W miejscach osłoniętych od mroźnych wiatrów zimą irga ta nie zrzuca liści – jest rośliną zimozieloną lub częściowo zimozieloną.

Można ją stosować do obsadzania skarp, wszelkich nierówności terenu, ze względu na tolerancję zacienienia można sadzić ją pod okapem dużych drzew, których cienia nie zniosłyby inne rośliny. Można stosować ją również jako znakomitą domieszkę do zakładanych ‘dywanów’ z innych odmian, będzie ona ciekawym i efektownym optycznym rozjaśnieniem i urozmaiceniem ciemnej zieleni liści, charakterystycznej dla innych irg.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Irga szwedzka 'Juliette'
Twoja ocena