Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Irga położona

Cotoneaster adpressus
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Cotoneaster adpressus


Gęsta, płożąca odmiana irgi, nadająca się do okrywania powierzchni, różnego rodzaju skarp, zbocz itp. Roślina ta rośnie praktycznie poziomo, minimalnie tylko wypiętrza się w górę, osiągając maksymalnie do 30-40 cm wysokości. Pędy rośliny rozpościerają się do 2 metrów, stanowiąc gęstą, nieprzeniknioną dla oka warstwę zieleni.

Irga wiosną kwitnie białymi, niewielkimi kwiatami, które przyciągają pszczoły. Późnym latem z zapylonych kwiatów rozwijają się stosunkowo duże, czerwone owoce, które utrzymują się na krzewach do późnej jesieni. Ten płożący krzew najlepiej rośnie na żyznych, wilgotnych ale przepuszczalnych glebach, bardzo źle znosi zastoiska wodne. Bardzo dobrze czuje się w półcieniu, ale na stanowisku słonecznym również świetnie sobie poradzi. Głównymi walorami ozdobnymi tej rośliny są małe lecz piękne białe kwiaty wiosną, z których rozwiną się widoczne, mocno czerwone owoce, nieco większe niż u innych irg.

Liście o lekko pofalowanych brzegach w okresie jesiennym stają się intensywnie czerwone co bezdyskusyjnie przyciąga wzrok o tej porze roku. Ze względu na charakter wzrostu oraz tworzenie gęstego, zielonego dywanu irga ta nadaje się idealnie do pokrycia powierzchni, różnych nierówności terenu. W miarę wzrostu pędy, które pokładają się na podłożu również ukorzeniają się w nim, co dodatkowo zakotwicza roślinę w gruncie, a sam grunt zabezpiecza przez wymywaniem, wietrzeniem itp.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Irga położona
Twoja ocena