Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Idesia wieloowocowa

Idesia polycarpa
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Idesia polycarpa


Ciekawe pod wieloma względami, lecz jak dotąd rzadko spotykane drzewo z rodziny wierzbowatych. Naturalne stanowiska tego gatunku znajdują się we wschodniej Azji, a dokładnie w Chinach, Korei, Japonii i na Tajwanie. Idesja jest uprawiana zarówno jako drzewo ozdobne jak i owocowe. W naszych warunkach dorasta do 5 m wysokości, a jej luźna, rzadka korona przybiera kształt parasolowaty. Roślina jest interesująca z kilku powodów. Po pierwsze posiada duże, sercowate liście długości do 15 cm, przebarwiają się jesienią na czerwono, przez co wnosi ona ciepły akcent kolorystyczny do jesiennego ogrodu. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i lipcu, są żółte i mają postać kępek pręcików zebranych w długie, pachnące wiechy.


Zdecydowanie najatrakcyjniejsze są jednak owoce zdobiące drzewo jesienią i zimą. Są kuliste, czerwone, o miękkim miąższu, zebrane w długie kiście, sięgające nawet 30 cm długości! Co ciekawsze nadają się do jedzenia zarówno na surowo jak i w przetworach. Jeśli jednak chcemy aby nasze drzewko zaowocowało powinniśmy mieć w ogrodzie więcej osobników, gdyż owocują tylko osobniki żeńskie. Jak więc widać zastosowanie tej rośliny jest wszechstronne. W ogrodzie najlepiej prezentuje się jako soliter lub w zestawieniach kolorystycznych z roślinami o ciemniejszym zabarwieniu. Nie jest wybredna względem gleby, może rosnąć na wszystkich glebach prócz tych skrajnie suchych i podmokłych. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, ciepłe i osłonięte przed wiatrem. Idesja jest odporna na cięcia, można ją dowolnie formować. Zaleca się ją sadzić w cieplejszych rejonach naszego kraju, gdyż podczas bardzo mroźnych zim może przemarzać.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000