Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Howenia słodka

Hovenia dulcis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Hovenia dulcis (drzewo rodzynkowe)


To bardzo ciekawe drzewo występuje naturalnie w Azji, m. in. we Wschodnich Chinach, Korei i Himalajach (rośnie nawet na wysokości 2000 m n. p. m. ). Howenia słodka wykształca pokrój krzewiasty w młodości, prędko jednak przybiera formę drzewiastą. W Polsce dorasta do 10-15 metrów, choć trudno jest to precyzyjnie określić, ponieważ nie rosną u nas żadne naprawdę stare okazy. Drzewo posiada duże, sercowate liście, które zrzuca na zimę. Kwitnie w lipcu, kwiaty białe, drobne, zebrane w okazałe kwiatostany. Owoce jadalne na surowo, jak również w postaci przetworów. Surowe są wonne i słodkie, suszone wyglądają i smakują bardzo podobnie do rodzynek (stąd potoczna nazwa tego drzewa – drzewo rodzynkowe).

Do ciekawostek należy zaliczyć fakt, iż ekstrakt z pestek, pędów czy młodych liści może być używany jako substytut miodu! Wymaga gleb żyznych, wilgotnych oraz słonecznego stanowiska. W dobrych warunkach rośnie bardzo szybko w pierwszych latach życia, może osiągać 4-6 metrów w zaledwie trzy sezony! W ogrodzie może zarówno pełnić rolę drzewa dającego cień, choć najczęściej howenia sadzona jest jako ogrodowa ciekawostka, nietypowe drzewo owocowe. Łączy w sobie cechy zarówno ozdobne – dzięki dużym liściom oraz sporym kwiatostanom, koloru białego, a także cechy użytkowe – owoce oraz młode pędy nadają się do wykonywania przetworów. Co najważniejsze roślina wydaje się być całkiem mrozoodporna, choć młode rośliny dla pewności lepiej jest okryć w trakcie silniejszych mrozów. Unikać należy także sadzenia tej rośliny w silnych przeciągach, które zimą przy niskich temperaturach potrafią uszkodzić nawet zadomowione, polskie gatunki drzew.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000