Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Hortensja ogrodowa 'Nikko Blue'

Hydrangea macrophylla 'Nikko Blue'
18,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: P11, c2

Model: Wys. 20-40cm

Hydrangea macrophylla 'Nikko Blue'

Jedna z najpiękniej wybarwionych hortensji ogrodowych wyselekcjonowana w Japonii przed rokiem 1970. Powstała po skrzyżowaniu H. macrophylla i H. serrata. Odmiana ta tworzy nieduże krzewy o wielkości nie przekraczającej 1, 5 m średnicy, zwykle o zaokrąglonym, choć nieco nieregularnym pokroju oraz bardzo zwartej i gęstej budowie tworzonej przez masę dużych, grubych, eliptycznych liści w kolorze ciemnozielonym. Największą jej ozdobą są jednak kwiaty. Pojawiają się one dość wcześnie bo już w czerwcu, a kwitnienie trwa nieraz do sierpnia lub nawet września. Ponadto powtarza ona kwitnienie pod koniec lata i na początku jesieni, jednak nie jest ono już tak obfite jak kwitnienie letnie na zeszłorocznych pędach.

Duże, kuliste osiągające niekiedy nawet 20 cm średnicy kwiatostany składają się wyłącznie z dużych kwiatów płonnych, dlatego wyglądają tak niezwykle obficie. Ich kolor przeważnie jest intensywnie niebieski, tylko po rozwinięciu przez krótki czas błękitny. Poza tym w dużym stopniu zależy od pH gleby, im jest ono bardziej kwaśne tym kolor bardziej niebieski, z kolei im mniej kwaśne tym kolor bardziej różowy. Hortensje to na ogół rośliny nie sprawiające większych trudności w uprawie. Tylko podczas letnich upałów w czasie kwitnienia należy zapewnić im stały dostęp do wody, gdyż okresowa susza w tym czasie może powodować szybsze przekwitanie i więdnięcie kwiatów. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, wilgotnych lub umiarkowanie wilgotnych, dobrze zdrenowanych, kwaśnych lub lekko kwaśnych, na stanowiskach półcienistych lub cienistych. Jest to odmiana stosunkowo mrozoodporna, jednak na wschodzie kraju wymaga całościowego okrywania na zimę.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja ogrodowa 'Nikko Blue'
Twoja ocena