Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Hortensja miękkowłosa

Hydrangea heteromalla
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
24,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Hydrangea heteromalla

Rzadko uprawiany w Polsce gatunek hortensji. Naturalnie występuje w Tybecie, w Himalajach oraz w północno-wschodniej częście Chin. W sprzyjających warunkach, czyli w swoich rodzimych stronach o odpowiednim dla niej klimacie może osiągać nawet do 7 m wysokości i przybierać postać niskiego drzewka. Niestety w naszym klimacie dorasta najwyżej do 5 m, co i tak stanowi spore rozmiary w porównaniu do innych hortensji.

Największą ozdobą tego gatunku są bardzo duże kwiatostany osiągające nawet 20 cm średnicy! Kwiaty pojawiają się dość wcześnie. bo w czerwcu i pozostają na krzewie przez trzy miesiące aż do końca sierpnia lub do początku września. Kwiaty płonne są duże, do 4 cm i charakteryzują się piękną gamą barw zmieniających się w miarę dojrzewania. U młodych roślin są one żółtozielone, następnie stają się śnieżnobiałe, a pod koniec lata czerwienieją. Hortensja miękkowłosa nie jest wymagająca w uprawie, dobrze rośnie na glebach żyznych, wilgotnych i lekko kwaśnych, ale może też rosnąć na glebach wapiennych. Dobrze znosi suszę i Polskie zimy, jednakże pąki kwiatowe są wrażliwe na wiosenne przymrozki. Najobficiej kwitnie na stanowisku słoneczny, o czym trzeba pamiętać jeśli chcemy uzyskać niesamowity efekt burzy białych kwiatów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja miękkowłosa
Twoja ocena