Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Hortensja krzewiasta 'Hills of Snow'

Hydrangea arborescens 'Hills of Snow'
18,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: wys. 15-30 cm

Przepiękna odmiana hortensji drzewiastej o dużych, kulistych kwiatostanach. W odróżnieniu od najczęściej spotykanych hortensji, u ‘Hills of Snow’ kwiatostany złożone są prawie wyłącznie z kwiatów płodnych. Liczne, białe pręciki wyrastające z drobnych kwiatów płodnych sprawiają, że kwiatostan nabiera puszystego wyglądu. Na obrzeżach kwiatostanu widoczne są nieliczne, czteropłatkowe kwiaty płonne. 

Kwiatostany hortensji drzewiastej ‘Hills of Snow’ mają nawet 30 cm średnicy. Rozwijają się w lipcu i początkowo mają barwę jasnozieloną. W miarę rozkwitania kwiaty robią się coraz jaśniejsze, aż w pełni kwitnienia przyjmują czysty, śnieżnobiały kolor. Przekwitające kwiaty delikatnie się różowią. Proces zakwitania i przekwitania zachodzi powoli, ponieważ ‘Hills of Snow’ kwitnie nawet przez 3 miesiące i przez cały ten czas krzew jest bardzo dekoracyjna. Dodatkowo kwiaty delikatnie i bardzo przyjemnie pachną.

Odmiana dorasta do 1 m wysokości. Jej pędy są wyprostowane i sztywne, a liście duże i mięsiste. Jak wszystkie hortensje drzewiaste, wymaga gleby lekko kwaśnej lub kwaśnej, żyznej i świeżej. Nie toleruje suszy. Najlepiej rośnie w lekkim półcieniu lub słońcu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja krzewiasta 'Hills of Snow'
Twoja ocena