Hortensja kosmata podg. szczeciniasty

Hydrangea aspera subsp. strigosa
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Hydrangea asperasubsp. strigosa

Odmiana hortensji dorastająca do 1, 0-1, 5 wysokości, będąca ciekawym okazem do każdego ogrodu. Posiada kwiaty o kolorze od białego, kremowego przez róż i fiolet. Kwiaty zebrane są w okrągłe kwiatostany gdzie kwiaty płodne są fioletowe lub niebieskie, a otaczają je białe i kremowe kwiaty płonne. Liście są omszone razem z łodyżkami, lancetowate wydłużone, mięsiste, o ząbkowanym brzegu blaszki. Kora starszych egzemplarz ruszczeje.

Stanowisko: Wymaga stałej wilgoci gleby, dobrze rośnie przy zbiornikach wodnych. Gleba musi być cały czas wilgotna i nie powinno dojść do jej przesuszenia. Ph obojętne. W naszym klimacie hortensje te przemarzają. Bardzo dobrze rośnie na glebach zasilonych przerobionym obornikiem. Najlepiej sadzić w miejscach spokojnych, osłoniętych. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Im większy dopływ słońca tym obficiej należy podlewać.

Zastosowanie: Nadaje się jako roślina hodowana w pojemnikach. Należy ja schować na zimę w ciepłe miejsce ażeby nie przemarzła.

Szkody i choroby: Na wapiennych glebach mogą tworzyć się chlorozy liści, słabo odporny na mszyce i mączniaka jak i szarą pleśń.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja kosmata podg. szczeciniasty
Twoja ocena