Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Hortensja bukietowa 'Pinky Winky'

Hydrangea paniculata 'Pinky Winky'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
18,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Hydrangea paniculata 'Pinky Winky'

Bardzo poszukiwana przez miłośników hortensji i nie tylko odmiana, która swoja popularność zawdzięcza pięknym kwiatom, przebarwiającym się na czerwono. Wiechy są duże odrastające nawet do 30 cm długości, stożkowe. Początkowo stożki są kremowe, lekko różowe. Natomiast z czasem zaczynają przebarwiać się od dołu stożka na ciemny róż wpadający w purpurę. Góra często pozostaje kremowa. Kwiaty wyglądają niesamowicie. Pojawiają się w sierpniu-wrześniu. Wielu stwierdza, że jest to jedna z najpiękniejszych hortensji. Liście ma eliptyczne, cielone, szorstkie. Pędy czerwone.

Warunki wzrostu: Przede wszystkim jest odporna na mrozy. Pamiętajmy, ażeby hortensje nie sadzić w pełnym słońcu, gdyż nie lubi pełnego nasłonecznienia. Podłoże powinno być próchnicze i kwaśne. Ze względu na dużą ilość aparatu asymilacyjnego i kwiatów, potrzebuje dużą ilość wody w podłożu. Warto obficie ją podlać po sadzeniu. Podłoże zasadowe powinno być zakwaszone torfem wysokim, igliwiem, kora kompostowaną. Można ją także nawozić specjalnymi nawozami. Ale nawożenie powinno się zakończyć już w lipcu.

Zastosowanie: Do ogrodu, jako ciekawy egzemplarz, nasadzeń parkowych, ogrodów orientalnych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja bukietowa 'Pinky Winky'
Twoja ocena