Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Hortensja bukietowa 'Levana'

Hydrangea paniculata 'Levana'
18,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 20-40 cm

Hydrangea paniculata 'Levana'

Jest to jedna z bardziej niezwykłych i ozdobnych odmian hortensji. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza bardzo długim białym kwiatostanom które mogą osiągać długość nawet do 50 cm, robiąc naprawdę piorunujące wrażenie. Sam krzew również osiąga duże wymiary, mianowicie wysokość nawet do 5 m, a rozrasta się prawie równie szeroko. Pędy są wyprostowane, a kwiatostany znajdujące się na ich końcach równomiernie rozłożone, dzięki czemu hortensja rzeczywiście wygląda jak ogromny bukiet. Kwiaty pojawiają się bardzo wcześnie jak na hortensje bo już pod koniec czerwca i zdobią krzew przez całe lato aż do września. Są białe i duże, natomiast podczas przekwitania przebarwiają się na kolor łososiowo różowy. Nie tylko ładnie wyglądają ale też bardzo przyjemnie pachną przyciągając do ogrodu liczne motyle. Liście tej odmiany również mają duże rozmiary, są soczyście zielone z pofalowanym marginesem przez i zdobią krzew jeszcze przed pojawieniem się kwiatów.

Ze względu na rozmiary odmianę tę poleca sadzić się w średnich i dużych ogrodach, w miejscach, gdzie w pełni będą widoczne jej wszystkie walory ozdobne, może rosnąć zarówno pojedynczo jak i w szpalerach, w zestawieniu z trawami lub funkiami. Jest całkowicie mrozoodporna i łatwa w uprawie, znosi też okresowe susze. Preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne i umiarkowanie wilgotne oraz słoneczne lub półcieniste stanowiska. Na wiosnę należy przyciąć dość nisko ubiegłoroczne pędy aby roślina mogła na powrót obficie zakwitnąć i cieszyć nasze oczy pięknymi kwiatami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja bukietowa 'Levana'
Twoja ocena