Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Grusza oliwnikowa 'Silver Sails'

Pyrus elaeagrifolia 'Silver Sails'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
28,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pyrus elaeagrifolia 'Silver Sails'

Piękna odmiana gruszy, która pod względem cech może śmiało być stosowana zamiast czasem słabo rosnącej i wymagającej gruszy wierzbolistnej. ‘Silver Sails’ to odmiana o wąskich, wydłużonych listkach, które pokryte bardzo gęstym kutnerkiem sprawiają wrażenie wręcz srebrzystych! Już sam gatunek gruszy oliwnikowej, na co zresztą wskazuje nazwa, charakteryzuje się takim kolorem ulistnienia, a wyselekcjonowana odmiana posiada te cechy jeszcze dodatkowo uwydatnione. Rośnie jako małe drzewko, po wielu latach uprawy może osiągać do 3 – 4 metrów wysokości oraz nieco mniej szerokości, tworząc kuliste lub lekko rozłożyste korony osadzone najczęściej na krótkim, pojedynczym pniu. W młodości tempo wzrostu jest silne, ale utrzymuje się tylko przez kilka sezonów – drzewka o wysokości około 1, 5 – 2 metrów zaczynają już zagęszczać się i budować koronę. Podobnie jak gatunek grusza ta jest odporna na niekorzystne warunki siedliskowe, będzie rosła dobrze nawet na piaszczystych glebach, które okresowo przesychają, nie straszne jej także miejskie pyły ani zanieczyszczenia powietrza.

Dobrze znosi cięcie, choć najpiękniej chyba wyglądają naturalne, nieco nieregularne kształty drzewek rosnących bez większej opieki. W ogrodach może służyć jako niewielki soliter (szczególnie w ogrodach mniejszych), może z powodzeniem także rosnąć w grupach z rajskimi jabłoniami czy mniejszymi wiśniami ozdobnymi. Wiosną do atutów tej odmiany dochodzi intensywne kwitnienie, kwiaty są śnieżnobiałe i oblepiają wręcz pędy drzewka. Jest to odmiana odpowiednia do kompozycji barwnych, świetnie sprawdzi się sadzona wraz z roślinami o kontrastujących kolorach liści czy kwiatów, takimi jak śliwa wiśniowa ‘Nigra’ lub ‘Złoty Obłok’, czy licznymi odmianami wysokich krzewów berberysów, pęcherznic lub tawuł.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 4m do 6m
Rodzaj owoców jadalne, ozdobne
Barwa kwiatów białe, beżowe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, szpalery, zieleń publiczna, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, do formowania
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , witalne , horiterapełtyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią