Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Grusza oliwnikowa 'Silver Sails'

Pyrus elaeagrifolia 'Silver Sails'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pyrus elaeagrifolia 'Silver Sails'

Piękna odmiana gruszy, która pod względem cech może śmiało być stosowana zamiast czasem słabo rosnącej i wymagającej gruszy wierzbolistnej. ‘Silver Sails’ to odmiana o wąskich, wydłużonych listkach, które pokryte bardzo gęstym kutnerkiem sprawiają wrażenie wręcz srebrzystych! Już sam gatunek gruszy oliwnikowej, na co zresztą wskazuje nazwa, charakteryzuje się takim kolorem ulistnienia, a wyselekcjonowana odmiana posiada te cechy jeszcze dodatkowo uwydatnione. Rośnie jako małe drzewko, po wielu latach uprawy może osiągać do 3 – 4 metrów wysokości oraz nieco mniej szerokości, tworząc kuliste lub lekko rozłożyste korony osadzone najczęściej na krótkim, pojedynczym pniu. W młodości tempo wzrostu jest silne, ale utrzymuje się tylko przez kilka sezonów – drzewka o wysokości około 1, 5 – 2 metrów zaczynają już zagęszczać się i budować koronę. Podobnie jak gatunek grusza ta jest odporna na niekorzystne warunki siedliskowe, będzie rosła dobrze nawet na piaszczystych glebach, które okresowo przesychają, nie straszne jej także miejskie pyły ani zanieczyszczenia powietrza.

Dobrze znosi cięcie, choć najpiękniej chyba wyglądają naturalne, nieco nieregularne kształty drzewek rosnących bez większej opieki. W ogrodach może służyć jako niewielki soliter (szczególnie w ogrodach mniejszych), może z powodzeniem także rosnąć w grupach z rajskimi jabłoniami czy mniejszymi wiśniami ozdobnymi. Wiosną do atutów tej odmiany dochodzi intensywne kwitnienie, kwiaty są śnieżnobiałe i oblepiają wręcz pędy drzewka. Jest to odmiana odpowiednia do kompozycji barwnych, świetnie sprawdzi się sadzona wraz z roślinami o kontrastujących kolorach liści czy kwiatów, takimi jak śliwa wiśniowa ‘Nigra’ lub ‘Złoty Obłok’, czy licznymi odmianami wysokich krzewów berberysów, pęcherznic lub tawuł.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Grusza oliwnikowa 'Silver Sails'
Twoja ocena