Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Grujecznik japoński 'Rotfuchs'

Cercidiphyllum japonicum 'Rotfuchs'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Cercidiphyllum japonicum 'Rotfuchs'


Jest to średniej wielkości krzew dorastający przeważnie do 4-5 m wysokości i 1, 5 - 2 m szerokości. Cechuje się wąskim, kolumnowym pokrojem i bardzo atrakcyjny ulistnieniem. Niestety należy do gatunków dość rzadko u nas spotykanych w ogrodach. Odmiana ‘Rotfuchs’ wyróżnia się ciekawym zabarwieniem liści, mają one ponadto ładny, sercowaty kształt i są grube, skórzaste. Młode liście mają aksamitne, purpurowo-czerwone zabarwienie, natomiast starsze ciemnieją i stają się zielono-purpurowe, na jesieni z kolei przebarwiają się na żółte i pomarańczowe odcienie. Ponadto są one delikatnie ząbkowane na brzegach, a suche, opadłe liście po rozkruszeniu lub roztarciu wydzielają woń przypominającą przypalony cukier.

Odmiana ta doskonale prezentuje się na tle wyższych roślin o jaśniejszym, bardziej stonowanym i nie zmieniającym się w ciągu sezonu zabarwieniu. Można go również sadzić w grupach wzdłuż ogrodzeń, lub w rogach ogrodów. Samotnie prezentuje się raczej mniej ciekawie. Doskonały jest również do nasadzeń parkowych lub w postaci szpalerów. Nie jest rośliną szczególnie wymagającą. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i dobrze przepuszczalnych, z kolei najlepiej wybarwia się na stanowiskach słonecznych, ewentualnie półcienistych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Docelowa wysokość od 0,5m do 1 m
Pochodzenie brak info