Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Grujecznik japoński 'Herkenrode Dwarf'

Cercidiphyllum japonicum 'Herkenrode Dwarf'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: wys. 70-140 cm

Karłowa odmiana grujecznika japońskiego o gęstym, zwartym i lekko przewieszającym się pokroju. W ciągu 10 lat zwykle dorasta do ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości. 

Główne walory dekoracyjne odmiany związane są ze zmianą barw liści w ciągu roku. Młode, rozwijające się wiosną liście mają kolor brązowy, dojrzałe są jasnozielone, natomiast jesienią przebarwiają się na niezwykle atrakcyjne, ciepłe, ale jaskrawe barwy w odcieniach czerwieni, żółci i pomarańczu. Intensywne i zróżnicowane kolory liści sprawiają, że w jesiennym słońcu cały krzew mieni się feerią barw. Jako ciekawostkę warto dodać, że opadające liście wydzielają przyjemny, słodki aromat przypominający zapach waty cukrowej.

Grujecznik japoński ‘Herkenrode Dwarf’ jest polecany przede wszystkim osobom, które są wrażliwe na piękno zmieniających się barw. Ze względu na rozmiary, najlepiej sprawdzi się w niedużych ogrodach, zarówno w kompozycjach, jak i jako samotnik. Do ukazania w pełni swojej urody wymaga stanowiska słonecznego i lekko kwaśnej, żyznej, niezbyt suchej gleby. Preferuje zaciszne, osłonięte od wiatrów miejsca. Młode rośliny mogą być wrażliwe na późnowiosenne przymrozki.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Grujecznik japoński 'Herkenrode Dwarf'
Twoja ocena