Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Grujecznik japoński

Cercidiphyllum japonicum
16,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 60-100 cm

Cercidiphyllum japonicum

Drzewo pochodzące z Japonii. Dorasta do 12 m wysokości, często o wielu pniach pokrytych łuszczącą się korowinę. Korona regularna, szerokopiramidalna, nisko ugałęziona. Pędy cienkie, ciemnobrązowe, błyszczące. Liście pojedyncze pojedyncze, okrągławe lub jajowatosercowate, bardzo oryginalne. Jesienią zabarwiają się na żółto, pomarańczowe a przed opadnięciem wydzielają się dość silny, przyjemny zapach. Są to rośliny dwupienne. Kwiaty niepozorne, czerwone, pojawiają się na gałązkach przed rozwojem liści. Owoce mają postać niewielkich zielonych szyszek. Wymaga gleb piaszczystych jak również na gliniastych glebach, lekko wilgotnych. Drzewo wytrzymałe na niskie temperatury. Jest to jedno z najbardziej efektownych drzew azjatyckich rosnących w naszym klimacie.

O dekoracyjności drzewa decydują delikatne, sercowate liście, pięknie przebarwiające się liście, wiosną młode liście są koloru miedzianego, latem soczysto zielone a jesienią w zależności od nasłonecznienia przebarwiają się na ceglasto, pomarańczowo i różowo lub te w cieniu na łososiowo i żółto.

Zastosowanie : ogrody przydomowe, parki, zieleń osiedlowa i miejska

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Docelowa wysokość od 0,5m do 1 m
Pochodzenie brak info