Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Głóg pierzastolistny 'Big Golden Star'

Crataegus pinnatifida 'Big Golden Star'
brak

Crataegus pinnatifida 'Big Golden Star'

25,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 50-85 cm

Crataegus pinnatifida 'Big Golden Star'
Pochodzące z północno-wchodnich Chin, dorastające do 4 m wysokości i trochę mniejszej rozpiętości małe drzewo. Liście ma duże, klapowane, ciemnozielone, jesienią złoto-czerwone. Z gałęzi wyrastają nieliczne ciernie. Kwitnie w maju, kwiaty białe. Owoce jadalne, czerwone, błyszczące, duże (do 4 cm), podobne do jabłuszek, pozostają na drzewie przez zimę.
Preferuje słońce lub lekki półcień, w którym jednak trochę gorzej owocuje. Wymaga gleb średnio żyznych, przepuszczalnych. Mrozoodporny, po dobrym przekorzenieniu się w glebie odporny na okresową suszę. Ozdobny niemal przez cały rok: z pokroju i intensywnej zieleni liści latem, z białych kwiatów wiosną, z jesiennych, intensywnych przebarwień i licznych, czerwonych owoców utrzymujących się zimą. Nazwa odmiany prawdopodobnie jest związana z jesienną barwą liści, która sprawia, że drzewo wyróżnia się w ogrodzie i lśni niczym gwiazda. Ze względu na niewielki rozmiar, głóg pierzastolistny 'Big Golden Star' nadaje się do niewielkich ogrodów, a także do nasadzeń tematycznych związanych z jesiennymi przebarwieniami lub obecnością jadalnych owoców, nadających się na przetwory. Dobrze będzie wyglądał również w każdym parku oraz wzdłuż alej i chodników.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg pierzastolistny 'Big Golden Star'
Twoja ocena