Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Głóg Lavallego 'Aurora'

Crataegus lavallei 'Aurora'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2,C3

Model: Wys.48-80cm lub forma pienna 120 - 160 cm

Crataegus lavallei 'Aurora'

Piękne drzewo, wyróżniające się owocami w kolorze żółtym, które wiszą na gałązkach od późnego lata, aż do zimy! Rośnie dynamicznie w młodości, osiągając przyrosty roczne rzędu 35 – 50 cm. Po kilku latach tak szybkiego wzrostu i osiągnięciu około 3 metrów wysokości tempo wzrostu znacząco maleje, a roślina zaczyna wykształcać szerszą koronę, zaczyna wtedy także regularnie kwitnąć i ładnie owocować. Głóg Lavallego w przeciwieństwie do wielu gatunków głogu posiada większą zdolność do wykształcania drzewkowatego pokroju, korony opartej na pojedynczym pniu. W taki sposób najłatwiej będzie więc tę odmianę uprawiać, choć przy odrobinie cierpliwości można poprzez przycinanie pędów ukształtować ten głóg w postaci krzewu, można także z powodzeniem budować przy jego użyciu równe, cięte żywopłoty. Do dobrego wzrostu wymaga nieco lepszych gleb niż większość głogów, wymaga także umiarkowanego i najlepiej stałego poziomu wilgotności – jest odporny na susze, ale nie w tak dużym stopniu jak głóg jedno- lub dwuszyjkowy.

W zachodniej Europie sadzony często w zieleni miejskiej sprawdza się dobrze jako drzewko ozdobne – wiosną jego białe kwiaty pięknie kontrastują z ciemną zielenią dużych i lekko połyskliwych liści, które latem oraz jesienią przebarwiają się na wiele odcieni kolorów od żółtego, przez pomarańczowy, aż do ciemnej purpury. Od lata do zimy także drzewo zdobią żółte owoce, zwisające na gałązkach bardzo długo jeszcze po zrzuceniu liści na zimę. Jest to także wskazówka, dotycząca aranżacji ogrodowych – świetnie wyglądają głogi o różnych kolorach owoców sadzone razem. Drzewo szczególnie dobrze sprawdzi się w ogrodach, położonych na terenie lub w pobliżu większych miast – świetnie bowiem znosi zanieczyszczenia powietrza oraz zapylenie, zabójcze dla wielu gatunków. Choć głóg ten jest w pełni mrozoodporny, zalecamy okrywanie go przez pierwsze zimy, aż do uzyskania mocno zdrewniałego przewodnika – raz na kilka lat zdarzają się bowiem zimy, które potrafią uszkodzić nawet nasze rodzime i zahartowane głogi.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg Lavallego 'Aurora'
Twoja ocena