Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Głóg dwuszyjkowy 'Crimson Cloud'

Crataegus laevigata 'Crimson Cloud'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C2, C1,5

Model: Wys. 20-30 cm

Crataegus laevigata 'Crimson Cloud'

Głóg odmiany ‘Crimson Cloud’ to drzewo o niewielkich docelowych rozmiarach, dorasta do około 4 – 5 metrów wysokości oraz nieco mniej szerokości. Jest to ogólnie odmiana bardzo podobna do ‘Paul’s Scarlet’, posiada jednak pewne atuty, dzięki którym wygrywa w konkurencji ze starszą odmianą. Rośnie dynamicznie w młodości, bardzo łatwo daje się formować i prowadzić, dzięki czemu jest świetnym drzewem miejskim, alejowym. W szkółkach można zdobyć rośliny szczepione nisko przy ziemi oraz te, szczepione wysoko w koronie – wszystko zależy od docelowej formy jaką chcemy uzyskać. Drzewka szczepione nisko mogą rozgałęziać się i tworzyć malownicze sylwetki, nie ma jednak większych problemów z wyprowadzeniem ich w ładne drzewka o jednym, prostym pniu, tak jak jest to u roślin szczepionych od razu na pewnej wysokości.

Największą ozdobą tej odmiany są kwiaty – ciemnoróżowe, czasem nawet czerwonawe z białym środkiem, pojawiają się masowo wręcz oblepiając koronę w okresie wiosennym. Odmiana ta jest odporna na choroby oraz szkodniki, przez co wypiera w niektórych regionach, głównie w USA odmianę ‘Paul’s Scarlet’. Drzewo daje się ładnie przycinać, na co reaguje zagęszczeniem pędów. Można w ten sposób uzyskiwać korony kuliste, bardzo gęste, osadzone na prostym pniu, można także pokusić się o budowę czerwono kwitnącego żywopłotu, który swoimi silnymi pędami będzie stanowić również trwałe odgraniczenie posesji. W ogrodach najczęściej sadzony jako soliter, rzadziej w klombach z innymi roślinami – do dobrego kwitnienia wymaga bowiem miejsc silnie nasłonecznionych. W zieleni miejskiej głóg ten porasta przestrzenie małych skwerów oraz pasy zieleni wzdłuż ulic, nawet tych najbardziej ruchliwych. W pełni mrozoodporny, nie wymaga okrywania nawet w pierwszych latach po posadzeniu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg dwuszyjkowy 'Crimson Cloud'
Twoja ocena