Trwa przedsprzedaż - Złożone zamówienia wyślemy w marcu

Glicynia chińska 'Lavender Lace'

PojemnikC2 – 2l
ATLAS ROŚLIN to nasz katalog, w którym można znaleźć zdjęcia i opisy wielu gatunków i odmian, także egzotycznych.  Rośliny znajdujące się w atlasie roślin NIE SĄ DOSTĘPNE w sprzedaży.

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

Wisteria sinensis 'Lavender Lace'


Odmiana glicynii o kwiatach w kolorze lawendy, zebranych w duże, mogące dochodzić do 50 cm długości kwiatostany. Pnącze to rośnie silnie, zdecydowanie, dzięki czemu w krótkim czasie uzyskujemy bardzo ładny efekt. Jak w przypadku wielu glicynii również i ta wymaga bardzo solidnych podpór – kratownice, pergole czy inne podpory muszą wytrzymać ciężar szybko przyrastającej rośliny. Dużą zaletą glicynii jest łatwość uprawy – rośnie dobrze nawet na słabszych glebach, piaszczystych, uznawanych często za nieurodzajne. Wszystko za sprawą bakterii wiążących azot z powietrza atmosferycznego, żyjących w symbiozie z roślinami należącymi do rodziny bobowatych, w tym także z glicynią. Do dobrego kwitnienia roślina wymaga miejsc słonecznych, w półcieniu lub większym zacienieniu będzie rozwijać się bujnie, ale ilość kwiatów występująca na pnączu będzie niewielka lub wręcz symboliczna.

Młode sadzonki, poniżej 50-100 cm wysokości dobrze jest okrywać na zimę, szczególnie w chłodniejszych regionach kraju, większe egzemplarze o mocno zdrewniałych pędach są już praktycznie całkowicie mrozoodporne i nawet jeśli silne mrozy uszkodzą część pędów jednorocznych to krzew silnie odbije ze starszych konarów. Lawendowe kwiaty tej odmiany wydzielają miłą, słodkawą woń, warto więc zasadzić roślinę niedaleko miejsc gdzie zwykliśmy odpoczywać – blisko ławeczek, tarasów. W ogrodach ciekawie wyglądają także egzemplarze sadzone pod starymi drzewami (także tymi już zamierającymi!), po których glicynia będzie wspinać się, a w momencie kwitnienia zrobi duże wrażenie. Niewielkie drzewka można formować z glicynii również rosnącej samodzielnie, po wyprowadzeniu niewielkiego pnia należy co jakiś czas lekko skracać koronę aby szkielet takiej rośliny wzmocnił się a pień był w stanie utrzymać całą roślinę. W ten sposób już po kilku latach otrzymamy niezwykłe i unikatowe drzewko, którego korona zwieszać się będzie parasolowato, a w momencie kwitnienia, w maju zachwyci dosłownie każdego!


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
PojemnikC2 – 2l
Waga sadzonki [kg]1.800000
Wymagania słonecznedo półcienia, na słońce
Szczepienienieszczepione
Zastosowaniedoniczki i pojemniki, pnącza na pergole, pnącza na ściany
Styl ogroduogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody chińskie, ogrody angielskie
PH glebylekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostunormalne
Sposób rozmnażaniasadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodęśrednie
Barwa liści / igiełzielone
Pora kwitnieniawczesna wiosna
Wymagania słonecznepełne słońce, półcień, pełny cień
Walory użytkowedla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobnedekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu
Miejsce sadzeniaprzy ścianach i płotach, balkony, patio i tarasy, rabaty, nasypy i skarpy
Ładuję...

Sprawdź również

Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko