Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do czwartku

Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku, aby nie utknęły w weekend na sortowni.

Zdecydowana większość naszych paczek dociera już następnego dnia po nadaniu.

Funkia 'Sum and Substance'

Hosta 'Sum and Substance'
Ocena:
100%
12,50 zł
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021

Hosta 'Sum and Substance'

Olbrzymia, niespotykanych rozmiarów funkia wyselekcjonowana już dosyć dawno, bo w 1980 roku przez Paula Adena, niestety nie wiadomo z jakiej odmiany bądź gatunku. W 2003 roku funkia ta została mianowana hostą roku, i nie bez powodu. Sam jej rozmiar przyprawia o zawrót głowy! Odmiana ta dorasta nawet do 120 cm wysokości i 150 cm szerokości, tworząc gęste i pełne kopczyki liści, które pod swym ciężarem obwisają ku ziemi nadając roślinie charakterystyczny, ciekawy kształt. Liście tej hosty raczej nie mają sobie równych, ich długość to średnio 45 cm! A i szerokość pozostaje nie do prześcignięcia – 38 cm, czym pobija wszelkie rekordy. Liście są grube, skórzaste i błyszczące, niemal okrągłe i dość silnie pomarszczone. Wczesną wiosną mają z reguły jasnozielone zabarwienie, które później stopniowo jaśnieje i staje się żółte lub żółtozielone, co w dużej mierze zależy od stanowiska. Na stanowiskach bardziej nasłonecznionych liście są bardziej żółte, z kolei w miejscach zacienionych – bardziej zielone.

Jednakże lepiej nie przesadzać z ilością słońca, bo mimo, że hosta ta należy do bardziej odpornych na promieniowanie słoneczne, to na miejscach zbyt mocno eksponowanych i wystawionych na silne słońce może dojść jednak do miejscowych poparzeń liści. Kwiaty pojawiają się w lipcu i sierpniu, na bardzo wysokich, sięgających nawet 150 cm łodygach kwiatostanowych, początkowo nieco przypominają karczochy, później stają się dzwonkowate, mają ładny, lawendowy kolor i znakomicie nadają się do cięcia na bukiety. Odmiana ta ze względu na swe duże rozmiary może służyć jako tło dla ciemniej ubarwionych funkii bądź też innych roślin rabatowych, należy jednak pamiętać, aby zarezerwować dla niej odpowiednio dużo miejsca. Ponadto może być wykorzystana jako roślina zadarniająca na większe powierzchnie. Jest całkowicie mrozoodporna, a dzięki swym masywnym liściom odporna również na ataki ślimaków. Wymaga żyznych, próchnicznych i luźnych gleb oraz obfitego podlewania, szczególnie w upalne dni.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Funkia 'Sum and Substance'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Sum and Substance'
Nazwa łacińska Hosta
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021
Sprzedaż styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Barwa liści / igieł zielone
Wysokość docelowa od 0,2 m do 0,5 m
Docelowa rozpiętość do 0,5 m
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Miejsce sadzenia skalniak i mini ogród, obwódki, balkony i donice, rabaty , pokrycie powierzchni, nasypy i skarpy
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, duże ogrody, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody japońskie, ogrody chińskie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Tempo wzrostu normalne
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Pokrój wzniesiony
Pora kwitnienia późne lato
Zastosowanie ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, rabaty
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Wymagania słoneczne do cienia, do półcienia
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Szczepienie nieszczepione

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko