Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Funkia 'Spilt Milk'

Hosta 'Spilt Milk'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Hosta 'Spilt Milk'


Hosta o nietypowym, bardzo ciekawym i efektownym wybarwieniu liści, rzadko spotykanym wśród host. Została wyselekcjonowana w roku 1999 przez M. Seavera. Od tego czasu nie traci ani trochę na popularności. Jest to funkia o średnich wymiarach, osiąga do 50-60 cm wysokości i około 90-100 cm szerokości, tworzy luźne, szerokie kępy. Liście należą do tych o zdecydowanie większych rozmiarach, ich długość może dochodzić nawet do 23 cm długości i do 20 cm szerokości! Mają one kształt sercowaty charakterystyczny dla większości odmian funkii, ale są bardzo mocno zaokrąglone i spiczasto zakończone. Blaszka liściowa jest mocno karbowana, ma ciemnozielony kolor z niebieskim odcieniem i bardzo charakterystycznymi, wyróżniającymi tę odmianę, białymi bruzdami i pasmami, które występują na poszczególnych liściach z różną częstotliwością, sprawiając, że wyglądają one jak muśnięte pędzlem z białą farbą.

Kwiaty pojawiają się od lipca do sierpnia na wysokich do 80cm łodygach. Są rurkowate w białym lub bardzo jasnym lawendowym kolorze. Funkia ta preferuje podłoża próchniczno-piaszczyste, żyzne i lekko kwaśne, np. z dodatkiem torfu, o stałej, wysokiej wilgotności. Funkia ta powinna być sadzona na stanowiskach zacienionych z niewielka ilością przedpołudniowego słońca. Trzeba pamiętać, że funkie o niebieskich odcieniach liści najłatwiej ulegają poparzeniom słonecznym, dlatego najlepiej zabezpieczyć je sadząc pod osłoną drzew lub krzewów, bądź na obrzeżach rabat z wyższymi roślinami. Liście tej funkii są grube i mięsiste i dzięki temu jest ona odporna na ataki ślimaków. Jest też całkowicie mrozoodporna.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko cieniste, półcieniste
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Docelowa rozpiętość do 0,5m
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Pochodzenie brak info
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia późne lato
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne półcień, pełny cień
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu