Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Funkia 'Spilt Milk'

Hosta 'Spilt Milk'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Hosta 'Spilt Milk'


Hosta o nietypowym, bardzo ciekawym i efektownym wybarwieniu liści, rzadko spotykanym wśród host. Została wyselekcjonowana w roku 1999 przez M. Seavera. Od tego czasu nie traci ani trochę na popularności. Jest to funkia o średnich wymiarach, osiąga do 50-60 cm wysokości i około 90-100 cm szerokości, tworzy luźne, szerokie kępy. Liście należą do tych o zdecydowanie większych rozmiarach, ich długość może dochodzić nawet do 23 cm długości i do 20 cm szerokości! Mają one kształt sercowaty charakterystyczny dla większości odmian funkii, ale są bardzo mocno zaokrąglone i spiczasto zakończone. Blaszka liściowa jest mocno karbowana, ma ciemnozielony kolor z niebieskim odcieniem i bardzo charakterystycznymi, wyróżniającymi tę odmianę, białymi bruzdami i pasmami, które występują na poszczególnych liściach z różną częstotliwością, sprawiając, że wyglądają one jak muśnięte pędzlem z białą farbą.

Kwiaty pojawiają się od lipca do sierpnia na wysokich do 80cm łodygach. Są rurkowate w białym lub bardzo jasnym lawendowym kolorze. Funkia ta preferuje podłoża próchniczno-piaszczyste, żyzne i lekko kwaśne, np. z dodatkiem torfu, o stałej, wysokiej wilgotności. Funkia ta powinna być sadzona na stanowiskach zacienionych z niewielka ilością przedpołudniowego słońca. Trzeba pamiętać, że funkie o niebieskich odcieniach liści najłatwiej ulegają poparzeniom słonecznym, dlatego najlepiej zabezpieczyć je sadząc pod osłoną drzew lub krzewów, bądź na obrzeżach rabat z wyższymi roślinami. Liście tej funkii są grube i mięsiste i dzięki temu jest ona odporna na ataki ślimaków. Jest też całkowicie mrozoodporna.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Funkia 'Spilt Milk'
Twoja ocena