Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Funkia 'Dream Weaver'

Hosta 'Dream Weaver'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Hosta 'Dream Weaver'


Średniej wielkości, wielobarwna funkia wyselekcjonowana w 1996 roku przez Bonnie Ruetnik oraz Kevina Waleka z hosty 'Great Expectations'. Jej rozmiary mogą się znacznie wahać w zależności od warunków wzrostu, najczęściej jednak dorasta do około 50-60 cm wysokości i około 80-100 cm szerokości, tworząc ładne, zbite i gęste kępy. Cechuje się średnim, aczkolwiek zadowalającym tempem wzrostu. Wrażenie szczególnie robią jej liście. Podobnie jak większość host mają one sercowaty kształt i są ostro zakończone. Liście tej odmiany są spłaszczone i dość mocno karbowane o blaszce lekko zawiniętej ku górze, co nadaje im kształt miseczki. Są duże, często o wymiarach przekraczających 20 cm długości. Środek liścia jest jasnożółty aż do kremowego, otoczony szerokim, nieregularnym zielononiebieskim marginesem.

Obie strony liścia pokryte są delikatnym woskowym nalotem. Kwiaty pojawiają się na przełomie czerwca i lipca, umieszczone są na wysokich nawet do 80 cm łodygach kwiatostanowych, są białe i mają dzwonkowaty kształt. Doskonale nadają się do bukietów, głównie świeżo ciętych. Odmiana ta ze względu na jasny środek liścia powinna być uprawiana na stanowiskach zacienionych, można ją sadzić np. pod drzewami lub krzewami jako roślinę zadarniającą. W słońcu liście mogą niestety ulegać poparzeniom, jednak w półcieniu również powinna sobie poradzić, jedynie należy zwiększyć częstotliwość podlewania, gdyż jak wszystkie funkie preferuje gleby wilgotne lub ewentualnie umiarkowanie wilgotne jeśli rośnie w cieniu. Gleba powinna być żyzna, bogata w próchnicę, lekko kwaśna i dobrze przepuszczalna. Hosta ta dobrze prezentuje się na obrzeżach rabat z roślinami o innej kolorystyce, służy również do obsadzania oczek wodnych.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko cieniste, półcieniste
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Docelowa rozpiętość do 0,5m
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia późne lato
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne półcień, pełny cień
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu