Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Franklinia amerykańska

Franklinia alatamaha
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Franklinia alatamaha


To unikatowe drzewo bardzo rzadko spotykane. Piękny egzemplarz możemy spotkać w Ogrodzie Botanicznym w Rogowie. Jego piękne, ciemne skrętolegle leżące liście, o odwrotnie jajowatym, lancetowatym pokroju nadają tej roślinie majestatyczny wygląd. Przebarwiają się one jesienią na piękny, purpurowy kolor. Egzemplarz ten pięknie kwitnie we wrześniu. Ma białe płatkowe kwiaty z żółtymi pręcikami w środku. W naturalnych stanowiskach dorasta do około 20 metrów wysokości, ale w naszych ogrodach wzrost ten będzie mniejszy, maksymalnie do 10 metrów. Pokrój ma krzaczasty, szeroki.

Stanowisko: Roślina nadaje się do ciepłych miejsc w ogrodzie. Miejsc słonecznych, osłoniętych od wiatru. Lubi dość kwaśna glebę o pH 5-6. Bardzo dobrze jest podsypać ją korą. Gleba najlepiej żeby była żyzna, przepuszczalna. Nie lubi nadmiaru wody po deszczach dlatego dobrze jakby była drenowana.

Zastosowanie: Nadaje się jako unikatowe wręcz drzewo do każdego ogrodu przydomowego. Posadzenie go na posesji sprawi, że nasz ogród stanie się niemal ogrodem botanicznym i będzie jedyny niepowtarzalny.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Franklinia amerykańska
Twoja ocena