Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Franklinia amerykańska

Franklinia alatamaha
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Franklinia alatamaha


To unikatowe drzewo bardzo rzadko spotykane. Piękny egzemplarz możemy spotkać w Ogrodzie Botanicznym w Rogowie. Jego piękne, ciemne skrętolegle leżące liście, o odwrotnie jajowatym, lancetowatym pokroju nadają tej roślinie majestatyczny wygląd. Przebarwiają się one jesienią na piękny, purpurowy kolor. Egzemplarz ten pięknie kwitnie we wrześniu. Ma białe płatkowe kwiaty z żółtymi pręcikami w środku. W naturalnych stanowiskach dorasta do około 20 metrów wysokości, ale w naszych ogrodach wzrost ten będzie mniejszy, maksymalnie do 10 metrów. Pokrój ma krzaczasty, szeroki.

Stanowisko: Roślina nadaje się do ciepłych miejsc w ogrodzie. Miejsc słonecznych, osłoniętych od wiatru. Lubi dość kwaśna glebę o pH 5-6. Bardzo dobrze jest podsypać ją korą. Gleba najlepiej żeby była żyzna, przepuszczalna. Nie lubi nadmiaru wody po deszczach dlatego dobrze jakby była drenowana.

Zastosowanie: Nadaje się jako unikatowe wręcz drzewo do każdego ogrodu przydomowego. Posadzenie go na posesji sprawi, że nasz ogród stanie się niemal ogrodem botanicznym i będzie jedyny niepowtarzalny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Docelowa wysokość od 0,5m do 1 m
Pochodzenie brak info