Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Ewodia koreańska (Ewodia Daniela)

Tetradium daniellii
28,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Pojemnik: C3

Model: Wys. 30-45 cm

Tetradium daniellii

Bardzo spektakularne drzewo, pochodzące z Korei i północnych Chin, rzadko goszczące w naszych ogrodach. Jest to krzew, który w naszych warunkach dorasta do około 3-5 metrów wysokości. Uprawiany jest ze względu na ciekawe pierzaste ulistnienie, późne sierpniowe kwitnienie i ciekawe owoce. Liście ma koloru ciemnozielonego, przebarwiające się jesienią na żółty kolor. Bardzo spektakularne są baldachy białych, pięknie pachnących i miododajnych kwiatów. Po przekwitnięciu krzew przyozdobiony jest pięknymi czerwonymi koralami.

Gatunek ten ma bardzo skromne wymagania glebowe. Lubi gleby piaszczyste, piaszczysto-gliniaste, przepuszczalne. Najlepiej sadzić w miejscach słonecznych, osłoniętych od wiatru. Młode osobniki są mało odporne na mróz i wymagają okrycia na zimę, starsze natomiast dają sobie w nasze zimy radę. Sroga zimą mogą podmarzać pędy ale roślina dobrze sobie radzi z ich regeneracją.

Zastosowanie: Roślina bardzo miododajna, cenna dla pszczelarstwa. W okresie kwitnienia masowo jest oblegana przez pszczoły. Bardzo ciekawie i majestatycznie wygląda w przydomowych ogródkach. Kwitnieniem i owocowaniem upiększy niejedną działkę.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
W sprzedaży Tak
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ewodia koreańska (Ewodia Daniela)
Twoja ocena