Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ewodia chińska

Evodia Hupehensis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Evodia Hupehensis

Drzewo to pochodzi z Chin oraz Korei i osiąga w swojej ojczyźnie do około 20 m wysokości, w Polsce dorasta do kilku metrów. Często rozgałęzia się nisko nad ziemią na kilka konarów lub tworzy krótki pień i szeroką koronę. Korowina pnia jest szara i gładka, podobnie jak u buka. Liście przypominają kształtem liście jesiona, duże, ciemnozielone od góry, od spodu jaśniejsze, po roztarciu wydzielają mocny zapach, jesienią żółte. Kwiaty drobne, białe, miododajne, przyjemnie pachnące, zebrane w baldachogrona na końcach pędów, średnicy około 10-15 cm, pionowo wzniesione do góry ponad przewisającymi liśćmi i ładnie kontrastujące z ich zielenią. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Pod koniec sierpnia wytwarza czerwonobrązowe owoce.

Uprawa i zastosowanie:

Cenne drzewo ze względu na późne, dość obfite i bardzo efektowne kwitnienie, późno zawiązuje kwiaty, jako jedno z ostatnich drzew rosnących w naszym klimacie, wówczas gdy już niemal wszystkie inne gatunki drzew zakończyły kwitnienie. Jesienią drzewo jest również atrakcyjne ze względu na kontrastowo zabarwione owocostany. W młodości może nieco przemarzać, starsze drzewa są mrozoodporne. Bardzo dobra roślina pszczelarska. Najładniej wygląda sadzona pojedynczo, w miejscach z daleka widocznych. Należy sadzić na glebach przepuszczalnych i niezbyt wilgotnych, żyznych, o odczynie lekko kwaśnym do zasadowego, w miejscach nasłonecznionych, choć znosi także niewielkie zacienienie. Roślina ciepłolubna.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000