Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Eukaliptus gałkowy

Eucalyptus globulus
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Eucalyptus globulus (Labill. )


Jest to duże, wiecznie zielone drzewo liściaste, cechujące się niezwykle szybkim wzrostem nawet do 10m rocznie! Jest to najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem z rodzaju Eucalyptus. Pierwotnie rósł tylko w Australii i na Tasmanii, jednak później rozpowszechniono go również w Afryce, Ameryce Północnej i w Europie, szczególnie w obszarze Śródziemnomorskim. W strefie umiarkowanej zaleca się go sadzić w obszarach nadmorskich o cieplejszym klimacie np. bardzo okazałe drzewa można spotkać w Irlandii i Holandii. U nas raczej nie jest sadzony w ogródkach gdyż nie jest odporny na wysokie mrozy, zaleca się sadzić go w doniczkach w domach, tym bardziej, że jest odporny na cięcia i łatwo można go formować utrzymując właściwą wysokość. Jego liście dzięki zawartości olejków eterycznych, wydzielają bardzo przyjemny zapach, który roznosi się po całym domu.

Eukaliptus gałkowy posiada zazwyczaj jednocześnie dwa rodzaje liści, na młodych pędach młode liście mają okrągło eliptyczny kształt, ciemnozielone z wierzchu i srebrzysto niebieskie od spodu, częściowo obejmują łodygę. Starsze liście są długie nawet do 30 cm, lancetowate i skórzaste, zwisające na krótkich ogonkach i sierpowato zgięte, po obu stronach ciemnozielone i lekko błyszczące. Kwiaty są niepozorne, występują w pachwinach starszych liści i są przykryte grubym, nieregularnym wieczkiem. Roślina kwitnie bardzo długo bo od czerwca aż do listopada! Owocem jest wielonasienna czworokanciasta torebka, ciemnoszara i biało oszroniona. Eukaliptus gałkowy rosnąć naturalnie w Australii może osiągać nawet do 60 m wysokości. Jest drzewem o luźnej, wąsko stożkowej koronie, często podzielonej na wiele części. Z liści eukaliptusa, a także z innych jego części otrzymuje się olejki eteryczne, które są wykorzystywane w medycynie, szczególnie w chorobach górnych dróg oddechowych.

Więcej informacji
Waga sadzonki 1.8000