Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Epimedium pstre

Epimedium ×versicolor
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Epimedium ×versicolor


Jest to bylina powstała w wyniku skrzyżowania Epimedium grandiflorum i E. pinnatum. Dorasta najczęściej do 30 cm wysokości, rozrastając się poprzez rozłogi i tworząc gęste dywany. Jest jednym z najczęściej uprawianych gatunków epicedium, gdyż posiada liczne walory ozdobne m. in. dekoracyjne kwiaty i liście. Liście złożone są z 9 listków, które mają ładny, sercowaty kształt, w młodości są koloru czerwonego, później stają się zielone, a na jesieni znów zmieniają kolor. Są cienkie i miękkie, długości około 9 cm.

Kwiaty pojawiają się w kwietniu i kwitną dość krótko. Są niewielkie, do 2 cm, w kształcie dzwonków z ostrogami, koloru żółtego lub w innych barwach u różnych odmian. Są zebrane w kwiatostany, tworzące luźne grona ponad liśćmi. Epimedium pstre preferuje żyzne, próchniczno-gliniaste gleby, najlepiej stale wilgotne. Dobrze rośnie na stanowiskach półcienistych lub zacienionych. Roślinę tę można sadzić pojedynczo lub w grupach. Dobrze sprawdza się jako roślina zadarniająca sadzona w cieniu pod drzewami lub krzewami. Gatunek ten jest mrozoodporny i dość wytrzymały na trudne warunki. Wiosną najlepiej przyciąć go tuż przy ziemi dla uzyskania lepszego wzrostu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki 1.8000