Sezon rozpoczęty! ROŚLINY Wysyłamy w 3 dni robocze :)

Elisma wodna

PojemnikC2 – 2l
ATLAS ROŚLIN to nasz katalog, w którym można znaleźć zdjęcia i opisy wielu gatunków i odmian, także egzotycznych.  Rośliny znajdujące się w atlasie roślin NIE SĄ DOSTĘPNE w sprzedaży.

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

Luronium natans


Jest to roślina wodna należąca do rodziny żabieńcowatych, jednak jest jedynym przedstawicielem swojego rodzaju. Występuje prawie w całej Europie, ale jest gatunkiem bardzo rzadkim. W Polsce można ją spotkać na Pojezierzu Pomorskim np. w Borach Tucholskich. Od 2001 roku gatunek ten jest w Polsce objęty ścisłą ochroną gatunkową, chroniony jest również przez Konwencję Berneńską oraz Dyrektywę Siedliskową. Gatunek objęty jest również ochroną strefową, co oznacza, że ochronie podlega cały zbiornik, w którym roślina występuje. W miejscach, w których występuje tworzy się specjalne strefy ochrony ostoi i stanowisk. W Polskiej Czerwonej Księdze Roślin jest ujęta jako gatunek narażony na wyginięcie. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zanieczyszczenie jezior spowodowane działalnością człowieka.

Elisma najchętniej rośnie w jeziorach oligotroficznych o piaszczystym dnie, do głębokości 1 m. Może występować w dwóch formach – wodnej oraz wodno-lądowej. Roślina zakorzenia się na dnie jeziora za pomocą korzeni wyrastających z kłącza. Forma wodna charakteryzuje się występowaniem dwóch rodzajów liści – podwodnych - wąskich, wiotkich, taśmowatych i jasnozielonych, długości do 15 cm, oraz czasem, szczególnie w przypadku roślin płycej rosnących – liści nawodnych, o długich ogonkach oraz okrągłych lub eliptycznych, skórzastych blaszkach unoszących się na powierzchni wody. Kwiaty form wodnych są natomiast zamknięte, pęcherzykowate i niemal przeźroczyste. Forma ta może zakorzeniać się nawet na głębokości do 3 m. Forma wodno-lądowa jest przyziemna i posiada tylko pływające na powierzchni wody skórzaste liście nawodne. Kwiaty tej formy są jednak bardziej efektowne, otwarte, o średnicy około 7cm, białe, lub rzadziej różowo-białe. Niestety forma wodna wykazuje duże podobieństwo do innych roślin np. żabieńca babki wodnej, stąd też pojawiają się trudności w wyznaczaniu terenów ochronnych.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
PojemnikC2 – 2l
Waga sadzonki [kg]1.800000
Wymagania słonecznedo półcienia, na słońce
Szczepienienieszczepione
Zastosowaniedoniczki i pojemniki
Styl ogroduogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody japońskie, ogrody chińskie, ogrody angielskie
PH glebylekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostunormalne
Sposób rozmnażaniasadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodęśrednie
Barwa liści / igiełzielone
Wymagania słonecznepełne słońce, półcień
Walory użytkowedla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Miejsce sadzeniabalkony, patio i tarasy, rabaty
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko