Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Dziurawiec Mosera 'Tricolor'

Hypericum x moserianum 'Tricolor'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Hypericum x moserianum 'Tricolor'


Jest to niewielki, ale bardzo ozdobny krzew, wyróżniający się zarówno liśćmi jak i ładnymi kwiatami. Dorasta jedynie do 40 cm wysokości, ale za to rozrasta się mocno na szerokość i silnie się rozgałęzia. Najczęściej bywa szerszy niż wyższy, nawet do 70 cm szerokości. Lancetowate liście są skórzaste, ciemnozielone, obrzeżone malinowoczerwoną obwódką. Niektóre liście są całe zielone, inne zaś prócz malinowej obwódki mają jeszcze malinowoczerwone plamy i paski na powierzchni blaszki liściowej.

Półzdrewniałe pędy również mają kolor malinowoczerwony, a młodsze malinowo zielony. Kwitnie przez całe lato, poczynając od czerwca, pąki kwiatowe są czerwone, same kwiaty zaś duże, żółte, talerzykowate. Odmiana ta nadaje się do tworzenia żywopłotów i ogródków skalnych. Najlepiej prezentuje się w zestawieniu z bylinami lub ziołami. Poza ładnym wyglądem posiada również liczne właściwości lecznicze. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, osłonięte od wiatru, nie zagłuszone przez inne większe rośliny. Nie ma szczególnych wymagań pod względem gleby. Jest wprawdzie mrozoodporny, jednakże na zimę dla bezpieczeństwa można go nieznacznie okryć. Przycinanie na wiosnę sprawia że roślina jeszcze silniej się rozrasta i zagęszcza.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Docelowa wysokość od 0,5m do 1 m
Pochodzenie brak info