Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Dławisz amerykański

Celastrus scandens
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Celastrus scandens


Jest to dużych rozmiarów pnącze, naturalnie porastające kilka stanów Ameryki Północnej m. in. , Kansas, Ontario i Quebec. Zostało wprowadzone do uprawy dawno temu, już w 1763 roku, stąd też jest bardzo znane na całym świecie. W kraju swego pochodzenia może osiągać nawet do 20 m wysokości, rozrasta się bardzo silnie i czasem może zadusić rośliny które stanowią dla niego podporę, dlatego nie jest wskazane sadzenie go pod innymi krzewami lub drzewami mimo że w naszych warunkach klimatycznych rzadko kiedy przekracza 7 m wysokości. Należy go sadzić raczej pod sztucznymi podporami takimi jak płotki, pergole, wokół altan czy też pod ścianami domów. Liście dławisza amerykańskiego są okrągłe lub eliptyczne, ciemnozielone, lekko błyszczące, na jesieni przebarwiają się na różne odcienie żółtego.

Kwiaty tego pnącza są raczej niepozorne, w kolorze jasnozielonym, zebrane w niewielkie wiechy na szczytach pędów, pojawiają się od czerwca do lipca. Najbardziej ozdobną częścią rośliny są owoce, które bardzo długo pozostają na roślinie, sprawiając, że staje się ona jeszcze bardziej atrakcyjna po opadnięciu liści. Są to okrągłe jagody, czerwone i błyszczące w charakterystycznych żółtych łuszczynach. Zebrane są w gęste grona na końcach pędów. Roślina ma niewielkie wymagania glebowe, wystarczą mu przeciętne gleby ogrodowe, stanowiska słoneczne lub półcieniste. Dużym plusem jest jego całkowita mrozoodporność i wytrzymałość na zanieczyszczenia i trudne warunki klimatyczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki 1.8000
Pochodzenie brak info