Dereń pagodowy

Cornus controversa
40,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C2

Model: Wys. Forma szczepiona 40-100cm

Cornus controversa


Bardzo dekoracyjna roślina z dalekiego wschodu nadająca się na reprezentacyjne miejsca. W Polsce rzadko spotykana. Dereń pagodowy to drzewo o pięknym pagodowym ułożeniu gałęzi, średniej wielkości, mrozoodporne o wzniesionym pokroju i poziomo rozpostartych gałęziach. Liście owalne, naprzemianległe z wierzchu lśniąco zielone, a od spodu szare. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowoczerwony kolor. Wczesnym latem pojawiają się duże, szerokie i płaskie baldachogrona drobnych kremowych kwiatów, a jesienią kuliste niebiesko-czarne owoce.

Nie jest wymagający co do gleby. Praktycznie może rosnąć na każdej lekkiej i świeżej glebie. W swojej ojczyźnie dorasta do 20 m wysokości, u nas wysoki krzew lub małe drzewko. Piętrowy układ, poziomych, lekko przewisających gałęzi. Bardzo atrakcyjny również jesienią, gdy liście przebarwiają się na czerwony kolor. W młodości jest dosyć wrażliwy na mrozy.

Stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatrów, gleba próchnicza, żyzna, przepuszczalna i lekko wilgotna. Młode egzemplarze na zimę warto okryć, starsze są mrozoodporne.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dereń pagodowy
Twoja ocena