Trwa przedsprzedaż - Złożone zamówienia wyślemy w marcu

Dereń pagodowy (Cornus controversa)

Dereń pagodowy (Cornus controversa) jest jednym z bardziej efektowych krzewów, które można uprawiać w naszym klimacie. Pochodzi ze wschodniej Azji i chociaż pierwsze egzemplarze przybyły do Polski ok. 150 lat temu, nadal jest bardzo mało rozpowszechniony. A szkoda.

Jak wygląda dereń pagodowy?

Dereń pagodowy jest okazałym krzewem, który w Polsce, w sprzyjających warunkach, może osiągać 5-7 m wysokości i podobną szerokość. W naturze spotyka się egzemplarze o wysokości dochodzącej do 20 m. Cechą wyróżniającą dereń pagodowy wśród innych krzewów liściastych jest jego niezwykły pokrój, zbudowany przez rozchodzące się poziomo, równolegle względem siebie i podłoża konary. Liście derenia pagodowego mają eliptyczny kształt i jesienią bardzo efektownie przebarwiają się na czerwono i pomarańczowo.

Jak kwitnie dereń pagodowy?

Dereń pagodowy kwitnie drobnymi, kremowymi kwiatami, które są zebrane w okazałe, płaskie kwiatostany. Ułożone gęsto wzdłuż górnej strony pędów kwiatostany dodatkowo zaznaczają niezwykły, poziomy układ krzewu. Owoce derenia pagodowego mają kulisty kształt i niebieski kolor i stanowią dodatkową atrakcję krzewu, chociaż nie są tak efektowne jak kwiaty i przebarwienia liści.

Jakie wymagania ma dereń pagodowy?

Dereń pagodowy jest łatwy w uprawie i niezbyt wymagający. Wymaga stanowiska słonecznego, jest natomiast dość tolerancyjny w stosunku do gleby, chociaż preferuje podłoża żyzne, głębokie i zasobne, przepuszczalne, ale niezbyt suche. Znosi warunki miejskie. Jego mrozoodporność jest wystarczająca dla niemal całej Polski, jedynie w terenach górskich wymaga zabezpieczania przed mrozem, przede wszystkim za młodu.

Jakie jest zastosowanie derenia pagodowego?

Dereń pagodowy jest polecany przede wszystkim do ogrodów w stylu japońskim, ponieważ doskonale wpisuje się w jego estetykę. Będzie także cennym elementem ogrodów nowoczesnych i minimalistycznych, a tak naprawdę będzie pięknie wyglądał w każdym ogrodzie. Należy tylko wziąć pod uwagę jego pokaźne rozmiary.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Dereń pagodowy

  Cornus controversa
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  99%
  57,95 zł
  Dostępny
 2. Dereń pagodowy 'Variegata'

  Cornus controversa
  65,95 zł
  Wyprzedane
 3. Dereń pagodowy 'Lucia'

  Cornus controversa
  0,00 zł
  Wyprzedane
 4. Dereń pagodowy 'Marginata Nord'

  Cornus controversa
  Ocena:
  100%
  42,90 zł
  Wyprzedane
 5. Dereń pagodowy 'Laska'

  Cornus controversa
  0,00 zł
  Atlas
 6. Dereń pagodowy 'Troja Dwarf'

  Cornus controversa
  0,00 zł
  Atlas
 7. Dereń pagodowy 'Green Carpet'

  Cornus controversa
  sadzonki ukorzeniane
  0,00 zł
  Atlas

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko