Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Daglezja zielona 'Pendula Mika'

Pseudotsuga menziesii 'Pendula Mika'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Pseudotsuga menziesii 'Pendula Mika'

Niespotykany rarytas botaniczny! Daglezja zielona o wszystkich pędach przewijających ku ziemi. Odmiana o polskim rodowodzie, została wyselekcjonowana w szkółkach Pana Mika pod koniec lat 90-tych. Od daglezji zielonej różni się tylko pędami przewisającymi w dół, tak samo jak gatunek posiada dość duże tempo wzrostu oraz piękne, żywo zielone igliwie.

Odmiana miewa problemy z wykształcaniem przewodnika, dobrze jest więc początkowo podwiązywać drzewo do palika. Najczęściej wykształca niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju kształty, które mogą przypominać sylwetki zwierząt, przygarbionych ludzi itp. Lubi stanowiska słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów, dość żyzne i umiarkowanie wilgotne. Dobrze sprawuje się w polskich warunkach, nie podmarzają nawet bardzo małe egzemplarze.

W ogrodach bardzo ładnie prezentuje się w miejscach wyeksponowanych, na polanach, w ich centralnych miejscach lub na obrzeżach. Ze względu na niewielkie rozmiary jakie zajmuje ta odmiana można ją sadzić również w mniejszych ogrodach. Poza oczywistymi względami dekoracyjnymi warto posiadać tę daglezję również dlatego, że będzie stanowić jeden z ciekawszych punktów w każdej, nawet rozbudowanej kolekcji!

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Daglezja zielona 'Pendula Mika'
Twoja ocena