Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Daglezja zielona 'Pendula Mika'

Pseudotsuga menziesii 'Pendula Mika'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pseudotsuga menziesii 'Pendula Mika'

Niespotykany rarytas botaniczny! Daglezja zielona o wszystkich pędach przewijających ku ziemi. Odmiana o polskim rodowodzie, została wyselekcjonowana w szkółkach Pana Mika pod koniec lat 90-tych. Od daglezji zielonej różni się tylko pędami przewisającymi w dół, tak samo jak gatunek posiada dość duże tempo wzrostu oraz piękne, żywo zielone igliwie.

Odmiana miewa problemy z wykształcaniem przewodnika, dobrze jest więc początkowo podwiązywać drzewo do palika. Najczęściej wykształca niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju kształty, które mogą przypominać sylwetki zwierząt, przygarbionych ludzi itp. Lubi stanowiska słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów, dość żyzne i umiarkowanie wilgotne. Dobrze sprawuje się w polskich warunkach, nie podmarzają nawet bardzo małe egzemplarze.

W ogrodach bardzo ładnie prezentuje się w miejscach wyeksponowanych, na polanach, w ich centralnych miejscach lub na obrzeżach. Ze względu na niewielkie rozmiary jakie zajmuje ta odmiana można ją sadzić również w mniejszych ogrodach. Poza oczywistymi względami dekoracyjnymi warto posiadać tę daglezję również dlatego, że będzie stanowić jeden z ciekawszych punktów w każdej, nawet rozbudowanej kolekcji!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik P11 – prostokątny - 1,5l
Waga sadzonki [kg] 2.0000