Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Daglezja zielona 'Hillside Pride'

Pseudotsuga menziesii 'Hillside Pride'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pseudotsuga menziesii 'Hillside Pride'


Ładna, karłowa odmiana daglezji, idealna do skalniaków oraz małych ogrodów. Rośnie w postaci bardzo małego krzewu, osiągającego roczne przyrosty rzędu jedynie 3-7 cm. W młodości formuje pokrój zbliżony do kulistego, z wiekiem staje się on coraz bardziej jajowaty. Ozdobne są także igły tej odmiany, są bardzo drobne i mają ładne, zielononiebieskie zabarwienie.

Najlepiej sadzić ją w otoczeniu podobnych co do rozmiarów roślin, głownie iglastych. Nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, na dużych skalniakach, ale również przy odpowiednim okryciu na zimę nadaje się do uprawy pojemnikowej. W mniejszych ogrodach ta odmiana z pewnością przyda się do tworzenia niewielkich, ale za to bardzo ładnych i urozmaiconych klombów, gdzie może rosnąć z odmianami takimi jak na przykład żywotnik ‘Hoseri’, Sosna pospolita ‘Hillside Creeper’, Sosna górska ‘Ophir’ oraz ładnymi jałowcami płożącymi się nisko przy ziemi.

Miejsce pod tę daglezję powinno być żyźniejsze, jeśli mamy bardzo słabe gleby to lepiej część podłoża wymienić – nie zajmie to wiele czasu, a może diametralnie poprawić warunki dla krzewu. W miarę możliwości dobrze sadzić tę daglezję w miejscu osłoniętym od wiatru, funkcję zapory może pełnić ściana domu, innego zabudowania, lub po prostu inne rośliny rosnące obok. Miejsca słoneczne sprzyjają równomiernemu wykształceniu korony, choć ładnie prezentuje się także w lekki zacienieniu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000