Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Dąb szypułkowy 'Strypemonde'

Quercus robur 'Strypemonde'
40,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 24 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys. 20-80 cm

Quercus robur 'Strypemonde'

Jedna z ciekawiej prezentujących się odmian dębu, wyróżnia się głównie fantazyjnie powyginanymi liśćmi oraz nieregularnymi przebarwieniami, występującymi na blaszce liściowej w postaci nieregularnych pasów lub smug. Rośnie raczej wolno i osiąga niewielkie rozmiary w porównaniu z czystym gatunkiem, co się dobrze składa, ponieważ nisko umiejscowiona korona pozwoli lepiej docenić ten niecodzienny kształt liści drzewa. Jest to dąb, który wykształca prosty zazwyczaj pień, na którym nisko osadzona jest rozłożysta korona. W razie potrzeby zawsze dolne gałęzie można podkrzesać, aby koronę przesunąć wyżej na pniu.

Jako że roślina jest zazwyczaj szczepiona na dębie szypułkowym, odmiana ta posiada takie same wymagania jak gatunek – gleba powinna być żyzna, lekko gliniasta, trzymająca wilgoć. Stanowisko słoneczne z pewnością pozwoli na pełniejsze rozwinięcie korony oraz lepsze wybarwienie białych cętek na liściach. Roślina polecana do sadzenia pojedynczo, jako soliter w miejscach silnie wyeksponowanych lub przy traktach pieszych. Stanowisko takie ma na celu umożliwienie bujnego rozwoju oraz możliwość podziwiania z bliska tego niecodziennego dęba. Aktualnie odmiana mało znana w Polsce, choć z każdym rokiem jej popularność szybko rośnie. Jest doceniana głównie za bezobsługowy charakter uprawy oraz wysoką mrozoodporność. Wspaniale prezentuje się w mini kolekcjach dębowych, wśród odmian o złotych lub czerwonych liściach, a także wśród różnorakich odmian pokrojowych. W ogrodzie będzie zawsze pełnić rolę swoistej ciekawostki, będącej wynikiem mutacji na dębie szypułkowym, która z pewnością przyciągnie wzrok osób nawet niespecjalnie przepadających za roślinami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.0000
Pochodzenie brak info