Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Dąb Shumarda

Quercus shumardii
38,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 24 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 20 - 30 cm

Quercus shumardii

Dąb Shumarda wyglądem bardzo przypomina dąb czerwony, posiada podobne liście, korę oraz ogólny pokrój. Jest jednym z szybciej rosnących oraz dorastających do dużych rozmiarów dębem, wykształca najczęściej ładny, prosty pień, pokryty płytko bruzdowaną, szarą korą oraz rozłożystą, lekko jajowatą koronę. Może osiągać do 35 metrów wysokości (choć znane są i wyższe osobniki) i około 20 metrów średnicy korony. Liście średniej wielkości, czasami dość duże, dochodzące do 20 cm długości, bardzo podobne do liści dębu czerwonego, klapowane.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych lub średnio żyznych, ma dużą tolerancję co do pH gleby. Wytrzymuje także dłuższe okresy suszy, przez co jest ceniony jako bezobsługowe drzewo stosowane w zieleni miejskiej. W ogrodach może być sadzony jako soliter, nadaje się najbardziej do dużych ogrodów oraz rozległych parków – tylko wtedy rozbuduje swój właściwy pokrój i będzie cieszył oko.

Można przy użyciu tego dębu budować niewielkie zadrzewienia, usytuowane na polanach parkowych, które stworzą idealne warunki do chwili odpoczynku w cieniu podczas upalnych, letnich dni. Pięknie również prezentują się szerokie aleje obsadzone tym dębem oraz mało ruchliwe ulice osiedlowe. Drzewo jest bezobsługowe, nie wymaga cięcia, choć można podkrzesać dolne gałęzie w celu podniesienia korony.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Wiek sadzonki 2 sezony
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 1.8000
Pochodzenie brak info