Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Dąb jedwabisty

Quercus velutina
38,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 24 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 20-30 cm

Quercus velutina


Dąb ten rosnący jako duże, rozłożyste drzewo, swoje naturalne stanowiska posiada we wschodnich częściach Ameryki Północnej. Dorasta zazwyczaj do 20 – 25 metrów wysokości, chociaż znane są osobniki przekraczające nawet 40 metrów! Wykształca owalną, szeroką koronę, osadzoną na najczęściej prostym, smukłym pniu. Liście duże, dochodzące do 20 cm długości, bardzo podobne do dębu czerwonego, posiadają jednak trochę bardziej połyskliwą górną powierzchnię. Do bujnego wzrostu wymaga gleb żyznych lub średnio żyznych, wilgotnych. Stanowisko zdecydowanie słoneczne.

Jako, że posiada bardzo rozległy zasięg naturalnego występowania, rozciągający się od Florydy aż po północne stany USA, należy przywiązywać dużą uwagę do pochodzenia roślin – te wyhodowane z nasion pochodzących z południa mogą być o wiele bardziej wrażliwe na niskie temperatury. W Europie sadzony dość często, jednak zazwyczaj w prywatnych ogrodach lub arboretach. Posiada niewielkie znaczenie w zieleni miejskiej, gdyż istnieje szereg rodzimych drzew, także dębów, które są sadzone chętniej. Jest to typowa ciekawostka roślinna, znakomita roślina dla osób lubiących kolekcjonować rzadkie taksony. Dla osób mało zapoznanych ze światem roślin, dąb ten będzie prawie identyczny z powszechnym już u nas obecnie dębem czerwonym. Z kolei miłośnicy takich rzadkości docenią głęboki cień dawany przez to drzewo, jego ładną sylwetkę wspartą na prostym i smukłym pniu, a także piękne, połyskujące liście.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Wiek sadzonki 2 sezony
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 1.8000
Pokrój szeroko stożkowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 5m do 10m
Pochodzenie brak info